Trenčín má zostať ružový. Aká je reakcia primátora?

9. 6. 2021

Vláda SR dnes schválila v rámci COVID automatu rozdelenie okresov podľa aktuálnej rizikovosti. V budúcom týždni by tak naše mesto a celý okres Trenčín mal byť opäť v prvom stupni varovania, teda v ružovej farbe.

Primátor Richard Rybníček dnes adresoval v tejto súvislosti otvorený list vedúcemu Inštitútu zdravotných analýz Ministerstva zdravotníctva SR Matejovi Mišíkovi. Žiada v ňom, aby zmenili rozhodnutie a zaradili okres Trenčín od nasledujúceho pondelka 14. júna 2021 do “oranžovej” farby.

„Mám informácie, že čísla, ktoré ste získali za okres Trenčín boli rovnaké ako čísla okresu Nové Mesto nad Váhom, pričom nás ste ponechali v ružovej farbe a Nové mesto nad Váhom ste zaradili do oranžovej farby podľa platného Covid automatu. Nakoľko sa na mňa ako primátora mesta obracajú majitelia gastroprevádzok, ktorí o tejto administratívnej chybe vedia, zdvorilo Vás žiadam o nápravu,“ píše v liste primátor s tým, že rozumie tomu, že ak získavajú dáta z rôznych zdrojov, akákoľvek chyba môže nastať. „Ale oveľa dôležitejšie je podnikateľom v okrese Trenčín uvoľniť ruky a pomôcť im, aby svoje prevádzky mohli otvoriť aj v interiéroch už od nasledujúceho pondelka a nečakali celý budúci týždeň na zmenu,“ dodáva Richard Rybníček.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!