Trenčín je zaujímavý aj pre amerických investorov

16. 3. 2011

Mesto Trenčín navštívil americký veľvyslanec Theodore Sedgwick. Do Trenčína pricestoval vlakom. Spoločnosť mu robila jeho dcéra Caroline. Dopoludnia sa stretol s primátorom Richardom Rybníčkom. Primátor veľvyslanca informoval o plánoch, ako ozdraviť mesto a ďalších krokoch otvorenej samosprávy. Témou rokovania bol tiež možný príchod amerického investora na Slovensko, ktorý by mohol priniesť až 550 pracovných miest.


„S pánom primátorom máme veľa spoločné. Tiež som začínal ako žurnalista, až neskôr som odišiel do sveta obchodu. Rozprávali sme sa o plánovanej reštruktualizácii úradu a opatreniach, ktoré povedú k vyššej transparentnosti mesta,“ povedal po stretnutí Sedgwick, ktorého primátor pozval na letný festival Pohoda.


Absolvent Hardvardskej univerzity a donor prezidentskej kampane Baracka Obamu považuje Trenčín pre amerických investorov za zaujímavú lokalitu. Primátor Rybníček k tomu uviedol, že mesto má problémy s nedostatkom ubytovacích kapacít, preto plánuje masívnejšiu výstavbu nájomných bytov. Veľvyslanec si po návšteve primátora prezrel Mierové námestie a Trenčianske múzeum, následne zamieril do Dubnice nad Váhom na slávnostné odovzdávanie leteckého simulátora vrtuľníka Mi-17 CT. Popoludní sa ešte do Trenčína vrátil, aby navštívil aj dominantu mesta, Trenčiansky hrad. 
Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!