Trenčín je desiatym najtransparentnejším mestom

17. 10. 2018

Mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS) po dvoch rokoch opäť hodnotila transparentnosť slovenských miest a zverejnila rebríček, v ktorom je Trenčín na desiatej pozícii.

„Kvalitu práce našich zástupcov v mestách a obciach dokážeme posúdiť len vtedy, ak sa kľúčové rozhodnutia nerobia skryté za dverami nedostupných kancelárií, ale pred očami verejnosti. Už po piatykrát sme preto vypracovali rebríček transparentnosti 100 najväčších miestnych samospráv, v ktorých žije dovedna vyše 2,6 milióna ľudí. Rebríček ukazuje, ako v posledných dvoch rokoch (2017-2018) pristupovali súčasní primátori, starostovia a miestni poslanci k verejnej kontrole a zároveň poodhaľuje aj dlhodobejšie trendy,“ uvádza na svojej stránke TIS.

Z ostatných krajských miest je pred Trenčínom len Banská Bystrica. Naše mesto sa v rámci hodnotenia transparentnosti posunulo počas ostatných dvoch rokov vyššie o ďalších 8 miest.

V jeho hodnotení „zabodovali“ najmä rozpočet a zmluvy, prístup k informáciám, účasť verejnosti na rozhodovaní, územné plánovanie, stavebný úrad a verejné obstarávanie.  

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!