Trenčín in-line: korčuliari namiesto áut na Soblahovskej ulici

6. 7. 2008

 


Soblahovská ulica v Trenčíne dnes na dve a pol hodiny patrila výhradne korčuliarom. Mesto popoludní uzavrelo pre autá i mestskú hromadnú dopravu úsek od Keramoprojektu po cintorín v celkovej dĺžke asi 650 metrov, aby sa Trenčania všetkých vekových kategórií mohli bezpečne vyšantiť na kolieskových korčuliach. Premiérové podujatie v Trenčíne využilo vyše 500 ľudí. Samospráva si zároveň urobila miniprieskum, podľa ktorého sa vodiči na uzávierku ulice počas víkendu nesťažovali a korčuliari boli nadmieru spokojní. Podľa Jany Markovej z kancelárie primátora samospráva podobnú akciu zorganizuje aj v budúcnosti, a to aj v ďalších mestských častiach.


,, Cieľom akcie je zabezpečiť bezpečné korčuľovanie počas prázdnin predovšetkým pre deti a mládež, pre ktorých je hrádza ďalej od domu a bez dohľadu rodičov sa tam nedostanú. Keďže akcia mala  pozitívne ohlasy, už tento týždeň prebehne pracovné stretnutie so spoluorganizátormi o možnostiach jej pokračovania počas prázdnin, dodala J.Marková.


Mesto Trenčín ďakuje všetkým vodičom aj cestujúcim MHD za trpezlivosť a spoluorganizátorom za úspešné zvládnutie podujatia.


Na akcii spolupracovali:


Mesto Trenčín


Rádio GODeeJay a členky tanečnej skupiny Goonies


Mestská polícia v Trenčíne


Na podujatie bezplatne poskytla dopravné značenie spoločnosť GETOS, s.r.o. Trenčín


  

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!