Trenčín bude v roku 2025 hostiť výnimočný futbalový šampionát UEFA

18. 6. 2024

Majstrovstvá Európy vo futbale hráčov do 21 rokov sa uskutočnia budúci rok v júni na Slovensku. Trenčín je jedným z miest, kde sa tento výnimočný šampionát odohrá. Začiatkom júna 2024 absolvovali zástupcovia mesta prvé pracovné stretnutie s členmi Organizačného výboru. Začala sa intenzívna príprava. Pre Trenčín je podujatie takéhoto rozmeru obrovskou príležitosťou a výzvou zároveň. Je to ideálna možnosť ukázať krásy nášho mesta a regiónu mnohým zahraničným turistom. Ide totiž o najväčšie športové podujatie, ktoré môže Slovensko aktuálne hostiť.

Futbalové majstrovstvá na Slovensku budú od 11. do 28. júna 2025 v ôsmich slovenských mestách: Bratislava, Trnava, Nitra, Dunajská Streda, Trenčín, Žilina, Prešov, Košice. Na šampionáte bude hrať 16 tímov, celkovo odohrajú 31 zápasov. Podľa odhadov organizátorov môže na Slovensko prísť počas šampionátu až 300-tisíc fanúšikov.

V Trenčíne sa bude hrať na štadióne Sihoť, ktorý je jedným z najmodernejších na Slovensku. Má kapacitu 6366 divákov. Kompletnou rekonštrukciou prešli najprv tribúny za bránami a od roku 2023 je obnovená aj nová hlavná tribúna s kompletným zázemím, VIP priestormi či skyboxami.

Štadión Sihoť je cenený aj za architektúru z urbanistického hľadiska, z pohľadu logistiky je najlepšie hodnoteným štadiónom na Slovensku. Symbióza s Trenčianskym hradom vytvára jedinečnú atmosféru a umocňuje divácky zážitok. Aktuálne prebieha na štadióne výmena umelej hracej plochy na trávnatú.

Informácie o prípravách na túto jedinečnú športovú udalosť budeme postupne zverejňovať na www.trencin.sk a sociálnych sieťach mesta.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!