Trenčín bude hrať na umelej tráve

2. 6. 2005

          Vedenie futbalového klubu AS Trenčín prezentovalo projekt výstavby ihriska s umelou trávou na hlavnej hracej ploche trenčianskeho futbalového štadióna na Sihoti.


          „Po tom ako direktívy UEFA a FIFA schválili v apríli možnosť použitia umelej trávnatej plochy aj počas pohárových a kvalifikačných stretnutí, rozhodli sme sa položiť umelú trávu na hlavnom ihrisku. Ide o vážny krok a sme veľmi radi, že sme sa k tomu odhodlali ako prví na Slovensku,“ informoval generálny manažér AS Róbert Rybníček.


          Trenčania budú mať k dispozícii počas nasledujúceho roka päť kvalitných ihrísk, z toho štyri trávnaté v lokalite futbalového štadióna. Na trenčianskom Ostrove sa pripravuje počas tohto roka výstavba dvoch nových trávnatých ihrísk s umelým osvetlením, ku ktorým pribudne tretie počas budúceho roka. „Investorom výstavby trávnatých i ihriska s umelým povrchom je Mesto Trenčín, ktoré chce takýmto spôsobom prispieť ku skvalitneniu tréningového procesu najmä trenčianskej mládeže. Časť z finančných prostriedkov poskytol aj Slovenský futbalový zväz,“ doplnil informáciu manažéra trenčiansky primátor Branislav Celler.


          Trenčania by mali začať s výstavbou novej hlavnej hracej plochy 22. júla a koncom augusta by už mohli hrať na umelom trávniku. Realizácia stavby by mala trvať šesť-sedem týždňov. Priebežný rozpočet je asi 17-18 miliónov korún.


          Ak by klub hral prvé kolo novej sezóny v domácom prostredí, bola by to rozlúčka s klasickým trávnikom. Tri alebo štyri domáce ligové zápasy by mali odohrať na inom štadióne.


 A-mužstvo FK AS Trenčín


Horný rad zľava: Róbert Hanko, Slavomír Lukáč, Jaroslav Kamenský, Ondrej Šmelko, Jozef Poštrk, Vladislav Palša, Lukáš Hricov, Roman Chomistek, Gejza Baranyai


Stredný rad zľava: Marek Seman, Juraj Križko, Ivan Lietava, Csaba Horváth, Miloš Buchta, Miloš Volešák, Pavol Šuhaj, Stanislav Velický, Milan Mičenec, Vladimír Majsniar


Dolný rad zľava: Martin Škrteľ, Jozef Hollý – vedúci mužstva, Jaroslav Macháč – tréner brankárov, Anton Jánoš – hlavný tréner, Jaroslav Jurkovič – asistent trénera, Jozef Novák – masér, Michal Kubala


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!