Trenčín ako centrum miestotvorby

19. 6. 2024

Mesto Trenčín je súčasťou medzinárodnej siete Cities in Placemaking spolu s mestami Helsinki, Rotterdam, Wroclaw, Cork či Haag. Ich spoločnou témou je pretváranie nevľúdnych mestských verejných priestorov na príjemné miesta pre ľudí. Príbehy inšpiratívnych premien si môžete vypočuť v piatok 21. júna 2024 od 17.00 hodiny na podujatí PRÍBEHY MIESTOTVORBY v Hoteli Elizabeth v Trenčíne.

Európski a slovenskí odborníci a odborníčky predstavia v Trenčíne skúsenosti z premien verejných priestorov a ukážu, ako môže byť mestské prostredie živé, priateľské a udržateľné. 

Podujatie je určené každému, koho zaujímajú mestské témy, odbornej verejnosti, ľuďom z oblasti samosprávy, architektúry, urbanizmu a dizajnu.

PRÍBEHY MIESTOTVORBY sú verejné, vstup je voľný. Prebiehať budú v anglickom jazyku so simultánnym tlmočením do slovenčiny. 

Príďte si vypočuť inšpiratívne príbehy premien verejných priestorov.

ilustrácia príbehy miestotvorby

V programe vystúpia:

  • Sandra Štasselová, Metropolitný inštitút Bratislava, urbanistka a hlava projektu MIBu s názvom Mesto pre deti.
  • Katarína Onderková, Spolka, architektka a členka kolektívu architektiek a sociologičiek, ktoré pracujú na zapájaní verejnosti do mestského plánovania.
  • Illah van Oijen, Punkt, fotografka, pôvodom z Holandska, ktorá od roku 2011 spoluorganizuje bratislavské komunitné podujatie Dobrý trh.
  • Katarína Janíčková, Fabrika umenia, Partizánčanka, ktorá sa snaží rozvíjať kultúru a pripomínať baťovský odkaz v histórii tohto jediného ideálneho priemyselného mesta.
  • Michal Mazánik, Doprava na Považí, študent marketingu, ktorý sa zaujíma o verejnú dopravu, urbanizmus a mestskú mobilitu.
  • David Karásek, český dizajnér trenčianskej firmy mmcité, ktorá sa špecializuje na mestský mobiliár.
  • Hostia z Placemaking Europe

Po prezentáciách bude krátka prestávka a na 19.00 hodinu je naplánovaná diskusia, ktorej hosťami budú Patrik Žák, viceprimátor Trenčína, Ramon Marrades, riaditeľ Placemaking Europe a Illah van Oijen z OZ Punkt.

Podujatie moderuje kurátorka a publicistka Zuzana Duchová, šéfredaktorka časopisu Koncept a manažérka Creative Europe Desk Slovensko.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!