Trenčín aj budúci týždeň červený

17. 9. 2021

Napriek uspokojivej zaočkovanosti nie je epidemiologická situácia v našom meste dobrá. Z dôvodu jej zhoršenia sú vo fakultnej nemocnici zakázané návštevy na všetkých oddeleniach až do odvolania. Trenčín zostáva aj v budúcom týždni podľa Covid automatu v I. stupni ohrozenia, teda v červenej farbe. Opatrenia z tohto týždňa sa nemenia.

Naše mesto je zo všetkých slovenských obcí a miest na 196. mieste v zaočkovanosti.  

Po 1. dávke vakcíny proti ochoreniu COVID-19 je v Trenčíne 29 006 ľudí, teda 51,71 %.

Plne zaočkovaných je 27 568 Trenčanov, čo je 49,14 % z celkového počtu obyvateľov.

V piatok 17. septembra dopoludnia bolo vo Fakultnej nemocnici Trenčín hospitalizovaných 40 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19 a ďalších 23 hospitalizovaných pacientov čakalo na výsledky testov.

Na školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trenčín je v karanténe k dnešnému dňu 5 tried.

Po tom, ako ukončilo svoju činnosť veľkokapacitné očkovacie centrum na výstavisku, stále platí možnosť zaočkovať sa v nemocnici. Vakcinačné centrum nájdete vedľa neurologického a psychiatrického pavilónu, na začiatku hlavného parkoviska. Očkujú vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Na očkovanie sa môžete registrovať prostredníctvom: www.korona.gov.sk
Keď vyplníte a odošlete registračný formulár, doručia vám pozývaciu SMS s termínom, kedy máte na vakcináciu prísť. 

Aj bez registrácie

Fakultná nemocnica Trenčín ponúka aj možnosť zaočkovania bez registrácie. Termíny a časy pravidelne aktualizujú na stránke MZ SR: https://www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie

„Ľudí, ktorí prídu na očkovanie bez objednania, prosíme o trpezlivosť, nakoľko prednosť majú registrované osoby s prideleným termínom,“ vysvetľuje hovorkyňa FN Trenčín Martina Holecová.  

Ďakujeme všetkým, ktorí chránia seba i ostatných!

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!