Trenčiansky majáles už najbližšiu stredu

26. 4. 2019

Prvé tohtoročné mestské podujatie na Mierovom námestí ponúkne priaznivcom dychovej hudby legendárnu Moravanku, milovníkom dobrej nálady nákazlivý inteligentný poprock kapely Le Payaco a pravdepodobne najpozitívnejšiu slovenskú kapelu Hudba z Marsu. Súčasťou majálesu bude aj prvý tohtoročný farmársky jarmok.

Prípravy sa rozbehnú už v utorok 30. apríla, kedy muži z Mestského hospodárstva a správy lesov postavia na námestí tradičný symbol podujatia. Máj prídu potom o 16.00 hodine vyzdobiť dievčatá z detského folklórneho súboru Radosť. Na počúvanie i do tanca pre všetkých bude hrať Trenčianska dvanástka.

Prvomájový program na druhý deň rozbehne o 10.00 hodine stálica moravskej dychovej hudby, Moravanka, pod vedením Jána Slabáka.

O 12.30 sa predstavia stále mladí tanečníci a speváci z folklórneho súboru Seniorklub Družba, ktorých vystriedajú malí trenčianski folkloristi z Korničky a mládežníci zo súboru Trenčan.

Na chytľavé hity trnavského zoskupenia Hudba z Marsu si treba počkať do 17.00 hodiny. V dobrej nálade a šírení pozitívnej energie bude pokračovať aj ďalší hudobný hosť majálesu, kapela Le Payaco. Bude to šanca zaspievať si s nimi ich najväčšie hity ako Dobrý večer, priatelia, alebo Sadni si mi na kolená. Pódium im bude patriť od 19.00.

Deti sa môžu tešiť na veselú rozprávku Zlatovláska v podaní divadelno-improvizačného súboru Kapor na scéne. Herci budú čakať na svojich divákov o 11. 00 hodine na Farskej ulici. V rámci tvorivých dielní si budú môcť deti vyrobiť retro prvomájové mávadlá, so záhradníkom Kvetkom pripraviť kvetináč s kvietkom.

Na námestí sa udomácnia i živé zvieratká z farmy. Majálesom sa začne aj sezóna pravidelných farmárskych jarmokov v meste. Ten prvý ponúkne v stánkoch priesady a kvety do záhradky či na balkón, bylinky, skalničky, farmárske produkty ako syry, bryndzu, mäsové špeciality, koláče, medy, džemy či medovníky. Dobroty na ochutnanie budú slané i sladké, pečené prasiatko, vína z malých vinohradov či remeselné pivá. Podujatie organizuje Mesto Trenčín. Vstup je voľný.

Majales-plagat-visit

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!