Trenčianska verejnosť má pomôcť pri tvorbe koncepcie pre mladých

21. 7. 2008

Koncepciu podpory práce s mládežou na najbližších päť rokov pripravuje mesto Trenčín. Aby samospráva vytvorila dokument, ktorý dokáže reálne splniť svoj cieľ, vyzýva širokú verejnosť na spoluprácu. Na svojej internetovej stránke sa objavila výzva pre všetky organizácie, ktoré sa venujú mládeži od 15 do 30 rokov a majú o tvorbu koncepcie záujem, aby na mestský úrad zaslali informácie o sebe a svojej činnosti.

Následne sa na konci augusta uskutoční pracovné stretnutie, kde majú jednotlivé organizácie priniesť a odprezentovať spracované návrhy do pripravovanej koncepcie. „Cieľom mesta Trenčín je pripraviť kvalitný plán pre prácu a podporu mládeže v zmysle zákona. Splniť ho sa nám môže podariť len vtedy, ak všetci predstavitelia zainteresovaných skupín priložia ruku k dielu a nebudú iba kritizovať, ale budú sa aktívne na príprave podieľať,“ povedala pre agentúru SITA Tamara Igoľnicynová z Útvaru školstva a sociálnych vecí Mestskom úrade (MsÚ) v Trenčíne.


Mesto Trenčín bolo tak ako ďalších 20 slovenských samospráv vybrané do projektu Partnerstvo – vzdelávanie pre samosprávy v oblasti mládežníckej politiky a práce s mládežou. Projekt organizuje Iuventa – Slovenský inštitút mládeže, príspevková organizácia Ministerstva školstva SR. Vzdelávanie sa v rámci projektu skladá zo štyroch viacdňových školení, z toho jedno bude vo Švédsku, uzavrela Igoľnicynová.


Copyright © SITA 2008


Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ  SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu  porušením autorského zákona.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!