Trenčianska hudobná jar 2014 bude o mladých

10. 4. 2014

Tradičný jarný festival klasickej hudby sa začne v nedeľu 13. apríla a potrvá do 11. mája. Bude venovaný výnimočným mladým interpretom, ktorí dosiahli vzhľadom na svoj vek pozoruhodné umelecké výsledky.


Cyklus piatich koncertov otvorí najmladšia generácia umelcov. Pôjde o koncert detských virtuózov. „Na ďalších sa predstavia mladí interpreti, ktorí sa pre profesionálnu umeleckú cestu už rozhodli – niektorí z nich končia, iní sú krátko po skončení štúdia na vysokých umeleckých školách,“ hovorí dramaturg festivalu František Pergler. Festivaloví návštevníci sa môžu ďalej tešiť na violový, klavírny a vokálny recitál. Záver festivalu bude podľa F. Perglera skutočnou lahôdkou. „Po prvýkrát v Trenčíne odznie klavírny koncert Fryderyka Chopina v sprievode sláčikového kvarteta.“ Všetky koncerty, okrem vokálneho, ktorý bude v Refektári Piaristov, sa uskutočnia v Galérii M. A. Bazovského so začiatkom o 18.00 hodine.


Trenčianska hudobná jar je prvým z dvojice tohoročných festivalov klasickej hudby v Trenčíne, ktoré organizuje Klub priateľov vážnej hudby. Tentoraz majú festivaly spoločný názov „Jarné kvety a jesenné plody“. Už dnes sa teda možno tešiť na jesennú časť, ktorá do nášho mesta privedie popredných zrelých umelcov, stabilne etablovaných v slovenskom či zahraničnom koncertnom živote.Plagát vo formáte pdf na stiahnutie

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!