Trenčania vedia separovať

11. 10. 2013

Najlepšie separujúcim mestom na Slovensku je Trenčín. Svedčí to o zodpovednom prístupe samosprávy, ale i samotných Trenčanov pri triedení odpadu.


Hlavnú cenu v súťaži najlepšie separujúcich  miest a obcí získalo spolu s finančnou odmenou 2.500 eur mesto Trenčín. Ceny udeľovala spoločnosť ENVI-PAK vo štvrtok 10.októbra na konferencii Samospráva a separovaný odpad v Sielnici pri Banskej Bystrici. Ocenenie prevzal trenčiansky primátor Richard Rybníček.


„V Trenčíne žije približne 13 tisíc seniorov. Práve oni sú ťahúňmi v separovaní odpadov a sú príkladom pre mladú generáciu. Na tomto ocenení je vidieť, že keď sa spoja sily, dokážeme byť úspešní,“ povedal primátor.


Spoločnosť Envi-pak hodnotila, akú majú jednotlivé mestá a obce hustotu zbernej siete, ako a koľko kilogramov na obyvateľa vyseparujú. Slovenské mestá a obce povinne triedia odpad už tri roky.


„Kým v Belgicku vytriedia asi 45 kilogramov komunálneho odpadu na obyvateľa, na Slovensku len okolo 25 kilogramov na jedného obyvateľa, v samotnom Trenčíne to bolo v minulom roku 67 kg na osobu,“ skonštatovala Hana Nováková z organizácie Envi-pak.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!