Trenčania oslavovali Deň Zeme

23. 4. 2010

Každoročne 22. apríla milióny ľudí na našej planéte oslavujú Deň Zeme. Trenčania, ktorým nie je ľahostajné životné prostredie, sa v tento deň stretli na Mierovom námestí, kde na nich počas celého dňa čakal bohatý program.


Jubilejný štyridsiaty Deň Zeme si v historickom centre mesta nenechali ujsť stovky detí a dospelých. Pre žiakov základných škôl Občianske združenie Pre prírodu pripravilo v spolupráci so skautmi  prírodno-poznávaciu hru a maľovanie na plátno. „Zem jej veľmi citlivý organizmus, a preto k nej treba pristupovať opatrne, ohľaduplne. Zdroje, ktoré nám ponúka, nie sú nevyčerpateľné. Musíme si prírodu viac chrániť,“ pripomenula Katarína Hlavatovičová z OZ Pre prírodu hlavné posolstvo celosvetovej akcie, ktorá sa v Trenčíne uskutočnila s podporou Mesta a Trenčianskej nadácie.


Centrum environmentálnych aktivít lákalo okoloidúcich na výstavu a ochutnávku biopotravín. Na ďalších stanovištiach si mohli záujemcovia vyrobiť recyklovaný papier či vytvoriť „umenie“ z odpadu. Pred jedným zo stánkov pripravili zamestnanci Lesov SR pílenie a váženie dreva, poznávanie semien a šišiek drevín, ako aj pozorovanie hmyzu 3D lupou.


Všetci, ktorí oprášili svoje bicykle, šliapli do pedálov a prišli na Mierové námestie, tu mohli pripomienkovať pripravovaný cyklogenerel. Navyše boli potom zaradení do žrebovania o hodnotné výhry.  Hlavnú cenu od Mesta Trenčín – nový bicykel, si z podujatia odviezla domov šťastná víťazka. 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!