Tomáš Kopecký v sobotu prinesie Stanleyho pohár na Mierové námestie

8. 8. 2008

   (SITA) – V sobotu zavíta do Trenčína prestížna trofej zámorskej hokejovej NHL Stanleyho pohár. Pod hrad Matúša Čáka ho prinesie slovenský útočník klubu Detroit Red Wings Tomáš Kopecký. Dvadsaťšesťročnému odchovancovi Dukly sa podarilo pohár získať ako štvrtému Slovákovi.
   V Trenčíne sa ocitne po prvý raz. Dopoludnia ho Kopecký ukáže na historickom Mierovom námestí, ľudia sa s ním budú môcť odfotografovať. Útočník Detroitu pohár pre víťaza NHL donesie aj do trenčianskej nemocnice na detské oddelenie a na zimný štadión v Trenčíne, teda na miesto svojho vstupu do veľkého hokeja. „Najskôr sa pozriem, či už je tam moje meno a určite sa z neho najem mojej obľúbenej držkovej polievky,“ povedal Kopecký, ktorý dúfa, že sa mu pohár podarí priniesť aspoň na chvíľu aj domov.
   Stanleyho pohár privezú jeho strážcovia z Česka. Tam sa z neho majú možnosť tešiť Kopeckého spoluhráči Dominik Hašek a Jiří Hudler, ako aj agent Detroitu Vladimír Havlůj a hráč farmárskeho celku Jakub Kindl. Spolu s pohárom prídu na Slovensko jeho dvaja osobní strážcovia a český útočník Hudler. V nedeľu už prestížna trofej poputuje ďalej do Ruska, k Pavlovi Daciukovi. Trenčianska hokejová trojica Marián Hossa, Pavol Demitra a Marián Gáborík sa pre stretnutie hokejistov s reprezentačným trénerom Jánom Filcom vo Vysokých Tatrách na podujatí na námestí nezúčastní.
   Kopecký do veľkého hokeja vhupol už ako sedemnásťročný, keď v sezóne 1999/2000 odohral v drese Trenčína 52 extraligových duelov. Následne zamieril do zámoria, kde sa cez WHL a AHL prebojoval až do prvého tímu Detroit Red Wings. V tomto ročníku v play off neodohral ani jedno striedanie, pretože ho z hry vyradila operácia kolena. V základnej časti nastúpil v 77 stretnutiach, v ktorých si na svoje konto pripísal 12 kanadských bodov za 5 gólov a 7 asistencií. V ďalšom ročníku bude Kopeckého spoluhráčom aj Marián Hossa, ktorý do Detroitu prestúpil z Pittsburghu. Práve Pittsburgh bol poslednou prekážkou Detroitu na ceste k získaniu v poradí jedenásteho triumfu v NHL.


(SITA, rc;kj;fr;mj), 20080806121205


 


Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ  SITA  je bez predchádzajúceho písomného súhlasu  porušením autorského zákona.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!