Tento týždeň bude s čítaním vianočných príbehov

10. 12. 2018

Od dnes, pondelka 10. decembra 2018, si môžete v podvečerných hodinách na Mierovom námestí každý deň až do štvrtka vypočuť vinše, koledy a vianočné príbehy v podaní žiakov základných umeleckých škôl.

Program Vinšujeme Vám má v ponuka Čara Vianoc pod hradom už svoju tradíciu. O čítanie príbehov sa tento raz postarajú žiaci Základnej umeleckej školy Karola Pádového a Súkromnej ZUŠ na Novomeského.

V pondelok si príbehy vypočujeme o 17.00 hodine, hneď po adventnom programe ženskej speváckej skupiny zo Soblahova, ktorá si hovorí Dolinečka.

V utorok 11. 12. sa vianočné príbehy a koledy v podaní detí ozvú už o 16.30 hodine. S koledami po nich príde aj evanjelický cirkevný spevácky zbor Zvon.

Aj v stredu 12. 12. sa čítanie začne rovnako o 16.30 hodine. O 18.00 hodine si budete môcť zaspievať vianočné koledy spolu s folklórnym súborom Kubranček a trenčianskou redakciou regionálneho týždenníka MY a pridať sa tak k druhému ročníku projektu Slovensko spieva koledy 2018. Jeho cieľom je spojiť ľudí vo všetkých regiónoch Slovenska a osláviť príchod Vianoc spoločným spevom v rovnaký deň i hodinu. Tento rok sa bude spievať päť kolied – Poďme bratia do Betlehéma, Do hory, do lesa, valasi, Šťastie, zdravie, pokoj svätý vinšujeme vám, Daj Boh šťastia a Tichá noc.

V štvrtkový podvečer 13. 12. po čítaní vianočných príbehov príde na pódium Trenčiansky spevácky zbor pod vedením Jozefa Vakoša s ich adventným koncertom (17.30). Vianočné koledy v nie celkom tradičnom prevedení ponúkne koncert obľúbenej dychovej hudby Drietomanka (19.00).

Celý program nájdete na visit.trencin.sk/vianoce

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!