Tender na trenčiansky most je už vyhlásený

10. 11. 2009

Slovenská správa ciest (SSC) už vyhlásila verejnú súťaž na stavebné práce spojené s budovaním nového cestného mosta v Trenčíne –  I. etapy Juhovýchodného obchvatu mesta. Ako predpokladanú hodnotu zákazky SSC uvádza čiastku 51,3 milióna eur bez DPH. Obálky s ponukami by sa mali otvárať  7. januára a výstavbu chce mať SSC zazmluvnenú na 48 mesiacov.


Minister dopravy Ľubomír Vážny dodržal svoj sľub, ktorý dal trenčianskemu primátorovi Branislavovi Cellerovi. Na ich nedávnom spoločnom rokovaní minister ubezpečil primátora, že vyhlásenie tendra na dodávateľa stavby druhého cestného mosta v Trenčíne je otázkou niekoľkých dní. 


Som skutočne rád, že sa most hýbe ďalej a nadobúda reálnu podobu. Je to pre nás najdôležitejšia stavba v Trenčíne a jej príprava predstavuje mesiace práce aj samotného mesta, ktoré financovalo projektovú dokumentáciu a presadzovalo samotný projekt ďalej. Stavebné povolenie je vydané a výstavbe druhého cestného mosta už teraz naozaj nič nebráni. Trenčania s ním teda môžu reálne počítať,“ povedal po zverejnení verejnej súťaže primátor Branislav Celler. 


Druhý cestný most bude stáť asi dva kilometre južne od súčasného.  Most je zároveň prvou etapou Juhovýchodného obchvatu mesta, ktorý má viesť poza lesopark Brezina, ktorý spolu s Váhom mesto delí na tri časti.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!