TEDxTrenčín Salón 2023 už najbližšiu nedeľu

23. 11. 2023

Možnosť oddýchnuť si a načerpať pozitívnu energiu ponúka druhý tohtoročný TEDxTrenčín Salón s názvom TU A TERAZ. Podujatie sa uskutoční v nedeľu 26. novembra 2023 o 16.00 hodine v priestoroch nového Klubu Lúč na Mierovom námestí. Témami sú cestovanie, životná pohoda, Vianoce a dávanie darčekov.

Vstup je zdarma, bez nutnosti registrácie. Podujatie je určené všetkým, ktorí si radi vypočujú zaujímavé myšlienky. Ako informovali organizátori, počas TEDxTrenčín Salónu sa predstavia tri rečníčky, z ktorých každá má svoj unikátny príbeh a návod na to, ako byť vo svojom živote šťastná, šťastný a spokojná či spokojný (alebo aspoň šťastnejší a spokojnejší).

Marta Rajková vyštudovala právo na Univerzite Komenského s titulom PhD z právnych dejín a 7 rokov pracovala ako externá prekladateľka pre Súdny dvor EÚ. Práca na voľnej nohe jej umožnila spoznávať svet ako digitálny nomád, počas cestovania začala písať, fotiť, natáčať videá, čo ju prepojilo so svetom médií. Dnes pôsobí ako novinárka, autorka dokumentárnych filmov a moderátorka podcastov. Precestovala 50 krajín sveta, no najviac ju to vždy ťahalo do Ázie, najmä za outdoorovými a duchovnými zážitkami. Jej nová kniha Cestuj srdcom (s podtitulom 9 krajín Ázie s blond vlasmi a batohom na chrbte) je viac než len cestopisom.

Marianna Heřmánková je psychologička, ktorá začínala v IPčku ako poradkyňa na anonymnej chatovej linke pomoci Ipcko.sk. V súčasnosti je členkou tímu telefonickej poradne Krízovej linky pomoci, zároveň pôsobí ako vedúca centra krízovej intervencie Káčko Žilina, ktoré je projektom občianskeho združenia Ipčko. Káčko Žilina je kontaktným bodom pre ľudí v krízových životných situáciách a špecifickou krízovou službou, ktorá prepája linky pomoci: Ipčko.sk, Krízovú linku pomoci (0800 500 333) a osobnú psychologickú pomoc.

Ľubomíra Adamčiová je rodená Trenčianka, v súčasnosti pracuje vo firme Matky v práci, s. r. o. V roku 2016 jej diagnostikovali karcinóm prsníka. Po ukončení liečby cítila potrebu pomáhať ženám s podobným osudom, rozhodla sa preto iniciovať založenie pobočky OZ Amazonky v Trenčíne. Členky združenia Amazonky sa pravidelne stretávajú, vzájomne sa podporujú a odovzdávajú si cenné informácie.

Okrem vystúpení rečníčok ponúkne TEDxTrenčín Salón aj na hudobné vystúpenie Matúša Oravca, sprievodné aktivity a swap kníh. Podujatie moderuje Oľga „Oli“ Džupinková. Viac o podujatí nájdete na www.tedxtrencin.sk/salon.

TEDxSalon_23_plagat

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!