Súťažné streetart návrhy už len do 12. mája 2024

6. 5. 2024

Ako bude vyzerať podjazd pod Chynorianskou železnicou po tohtoročnom Fest Arte? Ak máte vášeň pre graffiti a streetart, môžete vytvoriť svoj návrh, poslať ho porote a ak bude úspešný, predstaviť svoje dielo tisíckam ľudí, ktorí denne týmto miestom prechádzajú.

Fest Art Trenčín je dnes už tradičné podujatie zamerané na graffiti a streetart, ktoré sa koná pod otvoreným nebom s cieľom transformovať verejné priestory na miesta plné života, farieb a expresie.

Tento raz sa festival uskutoční v sobotu 22. júna 2024. Jeho organizátori v spolupráci s mestom Trenčín a Európskym hlavným mestom kultúry Trenčín 2026 vyhlásili otvorenú výzvu pre umelcov zo Slovenska i zahraničia, aby poslali svoj návrh na premenu verejného priestoru podjazdu pod Chynorianskou traťou.

ilustrácia podjazd pod Chynoriansku trať

Organizačný tím vyberie dvoch umelcov alebo skupiny, ktoré budú mať možnosť svoje dielo prezentovať na podujatí. Témou malieb je PORTÁL alebo vstup do iného priestoru. Ako ho umelci stvárnia, je čisto na ich fantázii. Farebnosť by mala byť buď v odtieňoch tyrkysovej a modrej alebo v odtieňoch ružovej a magenta. Maľovať sa budú dve steny a strop.

Všetky podrobnosti výzvy nájdu umelci v prihlasovacom formulári, ktorý je v slovenskom i anglickom jazyku. Čas na odoslanie návrhov je len do nedele 12. 5. 2023 23.59 h. 

OPEN CALL PRIHLÁŠKA

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!