Susedský piknik vo vnútrobloku Kvetná

9. 4. 2024

Miesto, kde bývame a ktoré často navštevujeme, poznáme najlepšie. Práve preto by sme mali byť ako jeho obyvatelia a denní návštevníci pri tom, keď sa hovorí o jeho zmene.  

Mesto plánuje obnovu vnútrobloku na Kvetnej a jej obyvatelia a návštevníci budú súčasťou spoločného plánovania. Myšlienky a  nápady zo stretnutia zapracujeme do zadania pre architektov.

„Milí obyvatelia a návštevníci vnútrobloku Kvetná, srdečne vás pozývame na prvé stretnutie k  plánovanej revitalizácii. Stretnutie sa uskutoční v sobotu 13. apríla od  15:00 h. Počas susedského pikniku sa porozprávame, ako sa vo vnútrobloku žije, čo sa vám v ňom páči a čo vás v ňom trápi. Pripravíme drobné občerstvenie, detský kútik a  priestor pre nápady. Zoberte aj váš piknikový kôš a poďte medzi nás. V  prípade nepriaznivého počasia sa stretneme v školskej jedálni ZŠ, Veľkomoravská,“ pozýva na susedský piknik Petra Strečková z Inštitútu participácie Trenčín.  

Všetko, čo nás čaká, si môžete prečítať na webe mesta alebo nás kontaktovať na mailovej adrese ipt@trencin.sk 

Čo sa bude na verejnom stretnutí v sobotu 13. apríla od 15.00 h diať?

  • povieme si, ako vyzerá proces participácie
  • budeme sa venovať predstave, ako vidíte Kvetnú o  5 rokov, 
  • ukážeme si konkrétne časti vnútrobloku, ktoré máte radi a ktoré vám prekážajú,  
  • k dispozícií bude aj detský kútik, v  ktorom sa popri hre od detí radi dozvieme, kde sa im stala odrenina, ktorá preliezka je ich obľúbená a  pod. 

Výsledkom by mala byť vzájomná dohoda o budúcej podobe priestoru.

Podujatie organizuje mesto Trenčín a Inštitút participácie v  spolupráci s  Európskym hlavným mestom kultúry Trenčín 2026.

Vstup je voľný. Tešíme sa na stretnutie s vami! 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!