Super tipy na LETO v novom čísle KAM v Trenčíne

3. 7. 2018

Leto v Trenčíne bude bohaté na kultúrne podujatia. Každý piatok sa môžete tešiť na hudobné pikniky v átriu pod Mestskou vežou, vždy v nedeľu budú v átriu aj Divadielka pod vežou a o 17.00 spestria nedeľné popoludnia koncerty na Mierovom námestí. Program Kultúrneho leta nájdete v novom vydaní KAM v Trenčíne.

 

Cez leto nás čakajú aj pravidelné farmárske jarmoky, ktoré sa konajú každú prvú sobotu v mesiaci a prechádzky mestom so sprievodcom, na ktorých sa dozviete viac o histórii mesta Trenčín. Témou júlovej prechádzky budú mestské hradby a augustová prehliadka bude venovaná dvom významným osobnostiam – V. Zamarovskému a K. Pádivému.

Návštevu Trenčianskeho hradu počas prázdnin spestrí dobový tábor so sokoliarmi alebo sa môžete vybrať na nočnú prehliadku hradu Historky z mučiarne. Galéria M. A. Bazovského aj tento rok pozýva každú sobotu dopoludnia na Leto v galérii, kedy sa nádvorie galérie premení na tvorivé dielne pre deti aj dospelých.

21. júla sa bude v kláštore na Veľkej Skalke konať slávnostná vernisáž Ora et Ars Skalka 2018, na ktorej budú predstavené výtvarné a literárne diela, ktoré umelci vytvorili v júni počas sympózia. Samotnú výstavu diel si budete môcť pozrieť do konca júla vo výstavných priestoroch Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Podrobný prehľad koncertov, výstav, podujatí pre deti aj seniorov, ktoré budú v júli v Trenčíne, nájdete v novom čísle KAM v Trenčíne. Mesačník KAM v Trenčíne je súčasťou novín INFO Trenčín, ktoré vyšli 3. júla 2018. Vo svojich schránkach by ste ich mali nájsť tento týždeň. Ak by sa k vám nedostali do piatka 6. júla 2018, oznámte to, prosím, do redakcie na tel. číslo 032/6504 287. Augustové vydanie KAM v Trenčíne vyjde 7. augusta 2018.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!