Študenti odevnej priemyslovky prezentovali svoje práce

19. 5. 2008

Vernisáž prác študentov posledného ročníka Strednej umeleckej školy (SUŠ) v Trenčíne sa dnes konala v priestoroch bývalého Domu armády. Modelky predviedli diela maturantov v odbore odevného dizajnu, ktorými sa prezentovali na rôznych súťažiach pre mladých tvorcov. Bývalá odevná priemyslovka sa však už nevenuje len návrhárstvu, ale napríklad aj reklame. Ako uviedla riaditeľka školy Mária Vilkovská, po všeobecnom útlme odevného priemyslu museli zareagovať, preto na kedysi ojedinelej škole vznikli ďalšie umelecké odbory ako fotografický dizajn, scénická kostýmová tvorba, propagačné výtvarníctvo, grafika či reklamná tvorba. „Prispôsobili sme sa zmenám, hľadali sme odbory, ktoré by sa vzhľadom na kapacity na škole hodili. Stále sa snažíme nájsť niečo, čo na trhu chýba,“ hovorí Vilkovská.

Drvivá väčšina absolventov školy končí na vysokých školách. Podľa riaditeľky je o podobné odbory veľký záujem, preto škole narastá konkurencia. Na školu sa aj vďaka dobrému menu a tradícii stále hlásia žiaci z celého Slovenska, v súčasnosti školu navštevuje 550 študentov, ktorí pochádzajú mimo Trenčianskeho kraja. Vilkovská dodala, že trenčianska škola je vyhľadávaným miestom pre profesionálnych návrhárov, nakoľko študenti školy vedia svoj návrh aj zrealizovať. Na škole je v súčasnosti deväť odborov – fotografický dizajn, propagačné výtvarníctvo, propagačná grafika, reklamná tvorba, scénická kostýmová tvorba, odevný dizajn, technické a informatické služby, grafické systémy v odevníctve a odevníctvo. Maturanti svoje práce vystavili na viacerých miestach v centre Trenčína.


 


Copyright © SITA 2008


 


Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ  SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu  porušením autorského zákona.


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!