Strieborný víkend otvorí v piatok večer Korben Dallas

12. 12. 2018

Korben Dallas, Peter Bič Project, Spevácky zbor Lúčnica, Trombitáši Štefánikovci, adventný festival speváckych zborov, adventné dielničky, vianočná šošovica a iné chutné jedlo, originálne darčeky a skvelá vianočná atmosféra na vás čakajú už najbližší víkend v Trenčíne.

Korben Dallas patrí už niekoľko rokov medzi najväčšie klubovo-festivalové slovenské kapely, akonáhle vybehnú na scénu, patrí im celé publikum. Výborných hudobníkov privíta Mierové námestie v piatok 14. decembra o 19.00 hodine.

Korben Dallas hi-res Maria Slezakova

Ak budete v piatok na námestí skôr, určite si nedajte ujsť adventný recitál brilantného gitaristu Petra Luhu o 17.00 hodine a ešte pred ním akustický koncert trenčianskych muzikantov Duo Ž + Ž a hostia o 16.00 hodine.

Dopoludňajší program striebornej soboty sa začne o 10.30 Strieborným zvončekom pre deti s mímom Vladom Kulíškom. Uvidíme mladých karatistov z klubu Honkadori Aikido, detský folklórny súbor Bysterec z Mníchovej Lehoty, deti zo Základnej umeleckej školy K. Pádivého, Súkromnej ZUŠ, Centra voľného času a malých harmonikových nadšencov zo Soblahova, ktorí sa na poludnie predstavia aj v samostatnom programe.  

Hodinu pred poludním sa bude námestím niesť aj vôňa vianočnej šošovice. Toto tradičné vianočné jedlo môžete ochutnať priamo na námestí. V sobotu na ňom nájdete už aj vyrezávaný Betlehem Vladimíra Morávka i živé zvieratká.

Pod názvom Daj Boh šťastia sa uskutoční počas strieborného víkendu aj jedenáste pokračovanie festivalu speváckych zborov. V sobotu 15. 12. u Piaristov a v nedeľu 16. 12. v Evanjelickom kostole vždy so začiatkom o 15.00 hodine. Predstavia sa Detský spevácky zbor Vážky a Evanjelický spevokol Zvon z Trenčína, Ženský spevácky zbor Hornosrňan z Horného Srnia, Spevácky zbor Cantabile z Nového Mesta nad Váhom a domáci Trenčiansky spevácky zbor. Festival organizujú Mesto Trenčín, Trenčianske osvetové stredisko, Občianske združenie Hudobné aktivity a správcovia kostolov. 

Mladý pesničkár Ado Juráček mal v Trenčíne premiéru na jednom z letných hudobných piknikov. V sobotu o 15.30 sa predstaví opäť vo svojom príjemne poetickom recitáli.

adojuraček

O 17.00 ho na pódiu vystrieda prešovská formácia G.O.D.´s, v ktorej podaní si vypočujeme známe americké gospely.

Premiéru na námestí v Trenčíne bude mať populárna slovenská kapela Peter Bič Project. Peter Bič po rokoch pôsobenia v jednej z najúspešnejších slovenských kapiel posledných desaťročí (IMT Smile), založil vlastnú kapelu, s ktorou sa mu už niekoľko rokov darí zásobovať slovenský éter veľkými hitmi. Aktuálne má kapela za sebou azda najlepší rok v rámci svojej doterajšej histórie. Ak ste na nich zvedaví, príďte na Mierové námestie v sobotu o 19.00 hodine.

peter BP

Strieborná nedeľa bude patriť predovšetkým folklóru. Program otvorí o 10.30 originálny valašský folklór, v ktorom Trombitáši Štefánikovci predstavia fujary, pastierske rohy a píšťaly. V dopoludňajšom programe sa ďalej predstavia koledníci zo Selčana a Selčianky s pásmom kolied spod Inovca. 

trombitáši 2

Vianočné vinše v komponovanom programe Malí vinšovníci so začiatkom o 14.30 prednesú deti z folklórnych súborov Kornička a Radosť z Trenčína, Čajka z Hornej Súče, Sílešánek z Vinodolu a Turanček zo Starej Turej.

O 17.00 hodine sa z pódia ozve jedinečný súzvuk ľudských hlasov, ktorý je charakteristický pre spevácku zložku legendárneho súboru Lúčnica. Spevácky zbor Lúčnica je jeho súčasťou už od jeho vzniku v roku 1948.  Na svojom konte má najvyššie ocenenia na medzinárodných speváckych súťažiach v mestách Llangollen, Arezzo, Middlesbrough, Montreux, Gorica, La Valletta, Maribor, Tours, Oskarshamn, Bergen či Petrohrad. Na medzinárodných zborových festivaloch i koncertných zájazdoch v Číne, USA, Južnej Kórei, Argentíne, Jordánsku, Izraeli, Venezuele, na Taiwane, v Mexiku, ako aj vo väčšine štátov celej Európy, kde vystúpil, sa stal doslova miláčikom publika. V Trenčíne predstaví svoj vianočný program.

Ak sa budete chcieť počas strieborného víkendu so svojimi deťmi zohriať, môžete sa zastaviť v  Centre pre rodinu na Farskej ulici, kde vás čakajú od 16.00 do 19.00 Adventné dielničky a v nich výroba betlehemov (v sobotu) a zdobenie medovníčkov (v nedeľu).

Celý program nájdete na visit.trencin.sk/vianoce

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!