Stretnutia – od ZUŠ po vlastné ateliéry

28. 1. 2009

Výstava prezentuje tvorbu pedagóga Jozefa Švikruhu a dvanástich absolventov výtvarného odboru Základnej umeleckej školy v Trenčíne začínajúcich pod jeho vedením. Všetci zúčastnení autori úspešne študovali alebo ešte pokračujú v štúdiách na Slovensku alebo v zahraničí v odboroch s umeleckým zameraním a dnes sú to už úspešní umelci s vlastným štýlom.


Väčšina absolventov ZUŠ pokračovala na Strednej priemyselnej škole odevnej v Trenčíne (dnes Stredná umelecká škola)  v odbore módne návrhárstvo a na Škole úžitkového výtvarníctva v Kremnici.  Po čase si každý z týchto mladých umelcov našiel svoj vlastný, jemu blízky štýl tvorby a dnes sa realizuje v oblasti maľby, grafiky, sochárstva, textilu, odevu, scénickej alebo filmovej tvorby: Martina Albrechtová, Iveta Grófová, Mária Holčeková, Katarína Hvožďarová, Zuzana Janíčková, Katarína Kovalčíková, Ján Špaček, Martin Šumaj, Juraj Toman, Tomáš Tulis, Veronika Vaculová a Jana Zaujecová – Sedláčková.


Výstava je prístupná do 8. februára 2009 v Mestskej galérii (Mierové nám. č. 22), od utorka do piatku od 10.00 do 17.00. Vstup je voľný.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!