Starý železničný most bude majetkom Trenčína

29. 1. 2020

Vláda SR na svojom rokovaní 22. januára 2020 vyčlenila 456 tisíc eur pre Trenčín na odkúpenie starého železničného mosta. Ten je dnes mimo prevádzky a Železnice SR ho neplánujú ďalej využívať. Naopak, mesto už dlhší čas deklaruje silný záujem získať ho do majetku a premeniť ho na promenádny, zelený most pre chodcov a cyklistov.

„Som naozaj rád, že premiér Peter Pellegrini dodržal svoj sľub z 11. októbra 2019, kedy som mu vysvetlil náš strategický záujem o most a požiadal som ho o pomoc v tejto veci. Ďakujem aj podpredsedovi vlády Richardovi Rašimu, ktorý materiál na rokovaní vlády predložil. Pre naše mesto je to dobrá správa,“ povedal po rozhodnutí vládneho kabinetu primátor Trenčína Richard Rybníček.

Starý železničný most spája centrum mesta s pravým brehom Váhu. Už dnes ide o frekventovanú spojnicu prostredníctvom lávky popri moste. „Chceme z neho urobiť kolonádny, pobytový zelený most s aktivitami pre relax a oddych,“ uviedol R. Rybníček s tým, že by šlo o využitie celého mosta. „Chceme využiť i jeho hornú nosnú konštrukciu na priestor pre šport, vyhliadku a ďalšie aktivity. Na moste počítame i s výraznou výsadbou zelene. Nie je to však otázka tohto ani budúceho roka. Najskôr je dôležité dotiahnuť prevod do majetku mesta a hneď potom môžeme objednať štúdiu i projektovú dokumentáciu podľa našich zadaní,“ upresnil primátor.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!