Štartuje zbierka Bicykel do každej rodiny

24. 1. 2020

Chcete darovať starší alebo nepoužívaný bicykel rodine, ktorá si jeho kúpu nemôže dovoliť? Prineste ho od 1. do 23. februára 2020 do nákupného centra Max v Trenčíne.

Pod záštitou Mesta Trenčín zbierku organizuje OC MAX. Revíziu a renováciu bicyklov do funkčného stavu zabezpečí partnerská spoločnosť LIBERTY TRADE, s.r.o.

Cieľom projektu je podľa slov organizátora podporiť voľnočasové a športové aktivity sociálne slabších rodín formou zabezpečenia zrenovovaných bicyklov nielen pre deti, ale aj dospelých. Rodiny, ktoré nemajú dostatok prostriedkov, tak získajú možnosť tráviť voľný čas aktívne, ale najmä spolu.

„Rozhodli sme sa byť prínosom pre našu komunitu a považujeme za svoju povinnosť poskytnúť ľuďom z Trenčína okrem nákupných možností aj reálnu pomoc,“ hovorí Rastislav Korenko, riaditeľ OC MAX Trenčín.

Mesto Trenčín túto myšlienku aktívne podporuje aj pomocou pri výbere rodín, ktorým budú bicykle venované.

„Teší nás, že spoločnosti pôsobiace v Trenčíne nás čoraz častejšie kontaktujú s projektami, ako pomôcť mestu a komunitám ľudí, ktorí v ňom žijú. Veríme, že sa v Trenčíne nájde veľa bicyklov, ktoré občania darujú a nájdu si tak nových majiteľov,” dodáva Patrik Žák, zástupca primátora Mesta Trenčín.

Bicykel, ktorý by ste chceli darovať, môžete priniesť v pracovných dňoch od 15.00 do 20.00 hodiny, a  počas víkendov od 10.00h do 20.00 hodiny na prízemie OC MAX.

bicykel MAX

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!