Štartuje projekt Otvor srdce, daruj knihu

16. 11. 2020

Od dnes, pondelka 16. novembra 2020, sú v predaji knižky z projektu  Trenčianskej nadácie Otvor srdce, daruj knihu. Ide o 16. ročník predvianočného projektu, vďaka ktorému sa ku knižkám dostanú aj deti z rodín s ťažším rodinným zázemím, deti osamelých matiek či otcov.

Počet partnerských miest v Trenčíne sa aj tento rok rozrástol na štyri. Pripravené detské knihy s označením loga projektu – známou detskou ilustráciou – nájdete od 16. novembra v kníhkupectvách Panta Rhei v ZOC Max a OC Laugaricio, v Biopredajni Malý princ na Mierovom námestí 29 a v kníhkupectve Knihy pre každého v OD Prior.

Otvor srdce, daruj knihu je projekt venovaný deťom zo sociálne slabších či mnohodetných rodín a deťom osamelých rodičov. Okrem toho, že spája detské túžby s ochotou dospelých pomôcť, rozvíja vzťah detí k čítaniu a podporuje individuálne darovanie. Kniha zakúpená anonymným darcom sa dostane do rúk dieťaťa ešte pred Vianocami.

Nadácia aj tento rok oslovila trenčianske materské a základné školy, aby jej pomohli identifikovať cieľovú skupinu detí spolu s ich knižnými želaniami. Predaj kníh bude spustený v polovici novembra. Ak sa chcete pridať k darcom, stačí, ak označenú knižku zaplatíte a necháte v kníhkupectve. Jej odovzdanie sprostredkuje Trenčianska nadácia. Za všetky obdarované deti a splnené knižné želania ďakujeme!

K prvým zakúpeným knihám daruje Trenčianska nadácia posledný červený náramok s písmenkom a poslednú desiatu indíciu z hry Od novembra do novembra: V SLOVE sa stretnú traja priatelia Edo, Dora a Nina. Viac o hre i náramkoch sa môžete dozvedieť na stránke Trenčianskej nadácie.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!