Staré dopravné karty si v nových autobusoch nedobijete

21. 9. 2022

Dobíjanie dopravných kariet SAD Trenčín a.s. a študentských kariet (ISIC) v autobusoch MHD Trenčín (v červených Transdev autobusoch) nie je možné.

nový autobus vnútriCestujúci MHD Trenčín môžu aj naďalej za prepravu platiť čipovou kartou alebo si lístok môžu zakúpiť v hotovosti u vodiča. Platba v hotovosti je však z finančného hľadiska pre cestujúceho najmenej výhodná.

Ak majú cestujúci Čipovú kartu spoločnosti SAD Trenčín a. s., môžu ju využívať do konca februára 2023. V tomto prechodnom období nový dopravca akceptuje dopravné karty SAD Trenčín a. s. a, samozrejme, budú platiť aj dopravné karty vydané spoločnosťou Transdev.

Upozorňujme však, že dobíjanie pôvodných dopravných kariet SAD Trenčín a.s. a študentských kariet (ISIC) v autobusoch MHD Trenčín už nebude možné.

Ak patríte k tým, ktorí chcú aj naďalej využívať klasickú dopravnú kartu, bude potrebné si do skončenia preklenovacieho obdobia vybaviť kartu novú u dopravcu Transdev. Budete mať na to priestor do konca februára 2023. Po tomto termíne už nebude možné cestovať SAD čipovými kartami na MHD Trenčín. 

Ako a kde si vybavíte dopravnú (čipovú) kartu u nového dopravcu Transdev sa dočítate na webovom sídle www.trencin.transdev.sk v najčastejších otázkach a odpovediach.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!