Spoločnosť AU Optronics začala robiť nábor zamestnancov do závodu

26. 5. 2010

Taiwanská spoločnosť AU Optronics začala vo štvrtok 20. mája vyberať kľúčových pracovníkov na rozbeh svojho závodu v trenčianskom priemyselnom parku, v ktorom sa budú vyrábať LCD moduly.


Spoločnosť AU Optronics ešte nemá v Trenčíne zriadené vlastné kancelárie, a preto jej samospráva poskytla na nábor pracovníkov veľkú zasadačku na mestskom úrade.  Dočasnú kanceláriu v Trenčíne otvorí taiwanská spoločnosť predbežne v júni. Spoločnosť zatiaľ hľadá zamestnancov na vyššie pozície, masový výber pracovníkov sa však začne až na jeseň.


Záujemcovia o pracovné pozície manažérov a špecialistov nájdu všetky potrebné informácie na internetovom portáli www.profesia.sk, ako aj na webovej stránke mesta Trenčín www.trencin.sk/pracovne_ponuky, kde môžu zasielať aj svoje žiadosti a životopisy. Na ďalšie pracovné miesta – robotníci, administratíva treba žiadosti a životopisy zaslať na e-mailovú adresu sk.job@auo.com.


AU Optronics bude v závode, ktorý začala stavať pred mesiacom, ročne vyrábať 2,4 milióna kusov výrobkov. V Trenčíne by malo do konca roka 2013 vzniknúť priamo 1 300 nových pracovných miest. Ďalších zhruba dvetisíc pracovných miest by malo vzniknúť nepriamo. Spustenie výroby je naplánované na začiatok budúceho roka a výstavba závodu v priemyselnom parku si vyžiada viac ako 191 mil. eur.


/sita, r/

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!