Sobotňajšia prechádzka mestom bude na bicykli

15. 5. 2019

Už najbližšiu sobotu 18. mája 2019 sa môžete vybrať na neobyčajnú cyklo-prechádzku po našom meste. Začne sa o 14.00 hodine na Ostrove pri letnom kúpalisku.

Prechádzka bude výnimočná nielen tým, že sa ľudia budú presúvať na bicykloch, ale aj svojím zameraním. Cyklistov povedie tím mladých ľudí, ktorí vytvorili projekt Hlava*****.

Zákon známy ako Hlava 5 vstúpil do platnosti v roku 1966. Jeho podstatou bolo vyčleniť časť rozpočtu verejných stavieb na výtvarné umelecké diela vo vnútri alebo v okolí stavby. Takto vzniklo množstvo diel aj v Trenčíne. Niektoré z nich máme pred očami každý deň, niektoré sú pred naším zrakom ukryté, niektoré sú navždy stratené. Upozorniť verejnosť na prítomnosť týchto diel, postupne ich všetky zmapovať, ale tiež ich aj kriticky hodnotiť a nájsť spôsob, ako s nimi ďalej pracovať chce práve projekt Hlava*****.

V novembri 2018 autori projekt prezentovali na výstave v Kultúrno-informačnom centre na Mierovom námestí. Najbližšie pozývajú verejnosť na cyklo-prehliadku sochárskych a výtvarných umeleckých diel vo verejných priestoroch.

Trasa prehliadky bude viesť aj po cestách. Je nutné rešpektovať pravidlá cestnej premávky najmä s ohľadom na svoje bezpečie a bezpečie ostatných cyklistov.

Podujatie je súčasťou programu Noci múzeí a galérií. Koná sa s podporou mesta Trenčín a spoločnosťou MMCité 2. Účasť je bezplatná.

Hlava na bicykli

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!