Škola sa rozšíri o nové učebne

18. 11. 2021

Základná škola Dlhé Hony, ktorá patrí k najúspešnejším a teda aj najžiadanejším, dlhodobo avizuje, že má problém pohodlne rozmiestniť deti do tried. Mesto sa v nasledujúcich mesiacoch postará o jej prístavbu.

ZŠ Dlhé HonyMestská investičná akcia sa začne v najbližších dňoch, zhotoviteľ si 16. novembra 2021 prevzal stavenisko. Ak to počasie dovolí, je odhodlaný do konca roka urobiť čo najviac z hrubej stavby.

Pôjde teda o vybudovanie nového jednopodlažného objektu v areáli základnej školy. Táto prístavba bude „napojená“ k spojovacej chodbe. Škola ňou získa štyri nové triedy pre 80 žiakov. Malo by ísť o jednu všeobecnú učebňu, dve počítačové a jednu jazykovú triedu. V nových priestoroch budú i kabinety, dielňa a sociálne zariadenia.

Súčasťou investičnej akcie mesta za vyše 440 tisíc eur je aj rekonštrukcia prípojky kanalizácie. Tá je čiastočne v areáli školy a čiastočne na ceste pred školou. Práce by mali byť ukončené tak, aby už v budúcom školskom roku nové učebné priestory slúžili žiakom i učiteľom.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!