Situácia v Ozete Neo nie je nikomu ľahostajná

16. 2. 2007

          Odevná fabrika Ozeta Neo je už historicky spojená s Trenčínom. K špecifikám jedného z najväčších zamestnávateľov na území nášho krajského mesta patrilo aj to, že 90% zo zamestnancov sú matky neplnoletých detí. O tom, či je situácia naozaj taká dramatická, či sa 31. marca definitívne zavrú brány fabriky a otvoria dvere len na úradoch práce pre viac než 800 zamestnancov, sa dnes prišiel presvedčiť aj trenčiansky primátor Branislav CELLER.


          Podľa informácií predstaviteľov manažmentu výpovede priamo v trenčianskom závode dostalo 717 zamestnancov. „Záujem o našich zamestnancov je veľký. Sme v kontakte s 34 firmami, z toho väčšina je z Trenčína a okolia. Na stredu 21. februára priamo v Ozete pripravujeme Trh práce, kam sme všetkých pozvali. Ak ľudia dokážu prekonať pocit zmeny, majú šancu na uplatnenie sa na trhu práce,“ povedala primátorovi  personálna riaditeľka Ozety Neo Marcela Vlčková. Kvalita pracovných návykov zamestnancov Ozety je známa široko ďaleko a tak sa ozývajú nielen zástupcovia firiem, vyrábajúcich klasicky odevy či ich doplnky z Bánoviec nad Bebravou či Topoľčian, ale aj predstavitelia automobilového priemyslu, napr. na výrobu autodoplnkov či autopoťahov. Už dnes má možnosť uplatnenia sa na trhu práce 400 „Ozeťákov“ a to nepoznáme výsledky už spomínaného trhu práce.


          Sympatická je aj snaha zamestnať 36 ľudí so zmenenou pracovnou schopnosťou. Práca sluchovo postihnutých má v Ozete dlhú tradíciu a na ňu chce nadviazať spoločnosť Emerson z Nového Mesta nad Váhom. „Chcú kooperovať so spoločnosťou, ktorá by v rámci svojho výrobného programu zriadila chránenú dielňu pre týchto ľudí a výsledky ich práce by odoberala práve spoločnosť Emerson,“ hovorí M. Vlčková.


          B. Celler bol na základe získaných informácií pri odchode z Ozety Neo optimisticky naladený: „Verím, že za pár mesiacov nebude dopad tohto rozhodnutia na ľudí taký negatívny, ako sa spočiatku zdalo. Dostal som informácie o stretnutí pracovníkov Ozety s potencionálnymi záujemcami o ich zamestnanie a je ich viac ako 30. Trenčiansky región je veľmi rozvinutý, je tu veľa podnikateľských subjektov, ktoré majú záujem o pracovníkov, pretože je tu veľmi nízka nezamestnanosť a veľký dopyt po pracovnej sile. Som presvedčený, že sa podarí situáciu týchto ľudí úspešne vyriešiť.“+ Na pôde Ozety Neo trenčianskeho primátora prijali (zľava) výrobný riaditeľ Rastislav Wiedermann, personálna riaditeľka Marcela Vlčková a finančný riaditeľ spoločnosti Martin Ťapay.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!