Situácia s migrantami je v našom meste pod kontrolou

12. 9. 2023

Aj v Trenčíne je Oddelenie cudzineckej polície, preto je zároveň jedným z miest, kde migrantov administratívne vybavujú.

Doteraz Oddelenie cudzineckej polície PZ Trenčín vybavilo 350 migrantov, z ktorých väčšina pokračovala vo svojej ceste najmä smerom do Nemecka. Nikto z nich nespáchal trestný čin a žiaden z migrantov sa nedopustil ani priestupku. Všetci boli a sú monitorovaní. V meste zotrvávajú len nevyhnutný čas, kým s nimi cudzinecká polícia neurobí administratívne úkony.

„Aktuálne je na území mesta približne 20 migrantov. V najbližších dňoch k nám privezú ešte jeden autobus, teda asi 40 ľudí,“ povedal primátor Richard Rybníček po dnešnej (12.9.2023) porade na Krajskom riaditeľstve PZ v Trenčíne. Situácia je pokojná, momentálne nie sú dôvody na akékoľvek obavy našich obyvateľov.

Primátor je v úzkom kontakte s predstaviteľmi Okresného i Krajského riaditeľstva Policajného zboru Trenčín. „Ubezpečujem našich obyvateľov, že Slovensko a teda aj Trenčín je pre týchto migrantov len tranzitným územím. Nechcú tu zostať, netreba mať strach,“ zdôrazňuje R. Rybníček.

Ak by mal ale ktokoľvek podozrenie na páchanie trestného činu alebo podozrivého správania sa týchto ľudí, štátna  (158) i mestská (159) polícia sú pripravené takéto podnety prijať a riešiť. Zatiaľ na to nebol dôvod.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!