Široká ulica nemá pevný povrch, za dažďa je takmer nepriechodná

8. 11. 2007

          Široká ulica v Trenčíne nemá pevný povrch a za dažďa je takmer nepriechodná pre chodcov a cyklistov. Tridsaťpäť rokov sa obyvatelia tejto 250 metrov dlhej ulice brodia kalužami vody, blatom a dýchajú prach zvírený vetrom alebo prechádzajúcimi autami.


          Široká ulica bola v minulosti až do zlúčenia s mestom Trenčín súčasťou obce Dolné Orechové. Nevybudovali sa tu inžinierske siete a všetko sa budovalo postupne. Povrchová úprava s kanalizáciou na odvod dažďovej vody sa už neurobila. „V 90. rokoch minulého storočia to bolo na dobrej ceste a v rozpočte určili poslanci 3,5 milióna korún na úpravu ulice. Keď Výstavisko Trenčín mesto módy potrebovalo spraviť kanalizáciu, peniaze sa presunuli tam a opäť sme ostali na bočnej koľaji. Domy sú podmočené, praskajú nám múry a strechy. Poisťovňa sa s nami nebaví,“ posťažoval sa jej 66-ročný obyvateľ Viliam Vavro. Verí, že sa dočká bezprašného, odkanalizovaného povrchu s chodníkmi. „Zostarli sme tu, naše deti vyrástli a majú deti. Po daždi alebo silnom odmäku máme stále rovnaký problém s vodou z našej ulice. Bývame v krajskom meste, ale mám pocit, akoby sme žili na kopaniciach,“ dodal V. Vavro.


          „Poslanci Výboru mestskej časti Západ zorganizovali v júni naše stretnutie s primátorom mesta Branislavom Cellerom. Prisľúbil nám, že sa naša ulica dostane konečne do rozpočtu na budúci rok,“ nevzdáva sa nádeje V. Vavro. „Po verejnom prísľube primátora je ulica zaradená do investičných priorít mestskej časti Západ pri príprave rozpočtu,“ informuje poslanec mestského zastupiteľstva Martin Barčák. Verí, že na decembrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva bude investičná akcia Široká odsúhlasená. „Potom, po verejnej súťaži na dodávateľa stavby, môže byť v letných mesiacoch táto jazva mestskej časti Západ zahojená,“ pokračoval M. Barčák. Dokonca zmeral najväčšiu mláku na ulici – nachádza sa pri cintoríne, dlhá je 57 metrov a hlboká 30 až 50 centimetrov.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!