Široká ulica je konečne zrekonštruovaná

11. 8. 2010

Obyvatelia Širokej ulice na Zámostí si po rokoch zaslúžene vydýchli. Cesta plná výmoľov a blata, ktorá bola najmä po daždi takmer neprejazdná, je po rekonštrukcii konečne dokončená.


Rekonštrukcia Širokej ulice sa začala v novembri minulého roka a prebiehala v dvoch etapách. Tie zahŕňali vybudovanie asfaltovej pokrývky v celej dĺžke ulice so vsakovacími jamami, obrubníkmi, príjazdovými cestami k domom a tiež nové chodníky so zámkovou dlažbou. Kompletne zrekonštruovanej ulice sa jej obyvatelia dočkali pred mesiacom. „Nebolo to jednoduché, no podarilo sa a výsledok je tu. Konečne majú občania ulicu akú si zaslúžia,“ povedal po dokončení rekonštrukčných prác zástupca primátora a poslanec VMČ Západ Tomáš Vaňo.


Mesto sa situáciu s katastrofálnym stavom ulice pokúšalo niekoľkokrát riešiť a už v minulosti vyčlenilo z rozpočtu na jej rekonštrukciu 365 133 eur. Tesne pred rekonštrukciou však tieto plány stroskotali na majetkovo – právnom vysporiadaní pozemkov pod Širokou ulicou, ktoré patrili Rímskokatolíckej farnosti Trenčín – Orechové. Po niekoľkomesačných rokovaniach sa napokon mesto s cirkvou dohodlo na zámene pozemkov a finančnom vyrovnaní. „Štyridsaťročný príbeh jednej ulice sa skončil ako v rozprávke. Ďalšia ulica sa stala štandardom krajského mesta. Sme radi, že sľub, ktorý sme dali obyvateľom Zámostia, sa nám podarilo naplniť,“ dodal poslanec VMČ Západ Martin Barčák.


 november 2009júl 2010

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!