Sídlisko Noviny spája s mestom nová linka

26. 2. 2010

Obyvatelia mestskej časti Noviny sa začiatkom februára dočkali priameho autobusového spojenia s centrom mesta, so železničnou stanicou a sídliskom Sihoť.


Po niekoľkoročnej odmlke bola na trojmesačnú skúšobnú lehotu zavedená nová linka MHD číslo 10. Skúšobné zriadenie autobusovej linky spájajúcej v pracovných dňoch sídlisko Noviny so Sihoťou iniciovala samospráva na základe množiacich sa podnetov od občanov.


Nová polokružná linka je vytvorená z niektorých spojov linky č. 2, ktoré boli na tento účel zrušené. V období od 1. do 19. februára sa „desinkou“ z troch nástupných miest na Novinách odviezli takmer dve stovky cestujúcich, ďalší pristúpili na iných zastávkach v meste.


Či nová linka zostane zachovaná aj po uplynutí štvrťročnej skúšobnej lehoty, posúdia odborné útvary mestského úradu na základe jej vyťaženosti. Podľa hovorkyne SAD Trenčín Ivany Strelcovej by v najbližšom období mali v cestovnom poriadku pribudnúť autobusové spoje k obchodným centrám v Belej, ako aj obsluha budúceho priemyselného parku.


(Informácie na voľné použitie).


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!