SDKÚ-DS, KDH a ĽS-HZDS podpísali koaličnú zmluvu

15. 2. 2007

           Krajské organizácie SDKÚ-DS, KDH a ĽS-HZDS dnes ráno pred mimoriadnym zasadnutím mestského zastupiteľstva v Trenčíne podpísali koaličnú zmluvu, ktorá by im mala zaručovať 16 kresiel v 25 člennom mestskom parlamente. Krajská organizácia ĽS-HZDS tak reaguje na aktivity piatich zo siedmich mestských poslancov hnutia, ktorí odmietajú podporovať primátora Branislava CELLERA (SDKÚ-DS a KDH), nechcú vstúpiť do koalície s SDKÚ-DS a plánovali si dnes založiť nový poslanecký klub so Smerom-SD.


          Krajský predseda ĽS-HZDS Milan Rehák po podpise koaličnej zmluvy uviedol, že aby sa mesto mohlo rozvíjať, je potrebné vstúpiť do koalície so stranami, ktoré získali post primátora. Podľa jeho slov, ak sa niektorí poslanci hnutia rozhodli vstúpiť do iného poslaneckého klubu, tak popreli príslušnosť k ĽS-HZDS. O tom, či budú od piatich poslancoch požadovať vzdanie sa poslaneckého mandátu, rozhodne krajské predstavenstvo strany, uviedol M. Rehák s tým, že budú múdrejší po dnešnom zastupiteľstve. Poslancom odkázal, že sa stále môžu „vrátiť.“ „Človek niekedy blbne, ale verím, že vyhrá zdravý rozum,“ dodal M. Rehák.


          Na dnešnom mimoriadnom zastupiteľstve mal vzniknúť nový poslanecký klub Smer združujúci po päť poslancov za Smer-SD a ĽS-HZDS, jediného poslanca za SNS a dvoch nezávislých. Poslanecký klub mal podľa poslanca Ľubomíra Sámela (ĽS-HZDS) fungovať v „rovine džentlmenskej dohody“ a plánoval predložiť viacero návrhov, na základe ktorých by klub nominoval svojich ľudí na posty viceprimátora, dlhodobo uvoľneného poslanca, do mestskej rady a jednotlivých odborných komisií mestského zastupiteľstva.


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!