Schválili výkup a predaj posledných pozemkov pod novým mostom

16. 11. 2007

           Jediný bod malo včerajšie mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva v Trenčíne. Poslanci schvaľovali výkup posledných nedoriešených pozemkov pod plánovaným druhým cestným mostom. Mesto podľa hovorcu mesta Tibora HLOBEŇA dodnes uzatvorilo celkovo asi 1500 zmlúv v hodnote okolo 100 miliónov korún.


          „Mimoriadne zastupiteľstvo som zvolal z pragmatického dôvodu, nakoľko v tomto týždni sa začalo stavebné konanie na vydanie stavebného povolenia na výstavbu nového mosta v Trenčíne, pričom je nevyhnutné dokladovať všetky vzťahy k pozemkom pod stavbou. Preto bolo potrebné schváliť ešte dnes odkúpenie tých niekoľkých pozemkov, kde sa dlhšiu dobu rokovalo s ich majiteľmi,“ vysvetlil dôvod zvolania mimoriadneho zastupiteľstva primátor Branislav Celler. Poslanci sa zišli a prevody schválili. „Ako mesto my tým pádom máme všetky zmluvy vyriešené,“ dodal B. Celler.


          Výkup pozemkov nemá negatívny dopad na rozpočet, mesto pozemky vykupované za ceny určené znaleckými posudkami následne odpredáva investorovi stavby, Slovenskej správe ciest (SSC). B. Celler verí, že do konca roka bude vydané stavebné povolenie, cez zimu sa uskutoční tender na zhotovovateľa a na jar sa začne stavať.


          O tom, že sa Trenčania dočkajú druhého cestného mosta, rozhodla vláda, keď projekt zaradila medzi priority budovania ciest I. triedy na roky 2007 až 2010. Výstavba mosta by mala byť ukončená v roku 2011 pri nákladoch 2,5 miliardy korún. Most bude stáť asi dva kilometre južne od súčasného. Stane sa aj diaľničným privádzačom na najväčšie trenčianske sídlisko Juh, v neposlednom rade povedie do rozširujúcej sa nákupnej zóny na výpadovke smerom na Prievidzu alebo Brno. V súčasnosti je tam šesť obchodných domov, chystá sa tam aj výstavba rozsiahleho nákupného centra za tri miliardy korún. Most je zároveň prvou etapou juhovýchodného obchvatu mesta. Má viesť poza lesopark Brezina, ktorý spolu s Váhom mesto delí na tri časti.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!