Schválili nám europeniaze na modernizáciu Kultúrno – informačného centra

24. 11. 2022

Náš ďalší úspešný europrojekt počíta s modernizáciou interiéru Kultúrno – informačného centra (KIC), vrátane zvýšenia kvality pracovného prostredia a hygienického štandardu pre návštevníkov. Pre umelcov a účinkujúcich tu plánujeme dobudovať zázemie i sociálne zariadenia.

Ministerstvo kultúry SR ako sprostredkovateľský orgán Integrovaného regionálneho operačného programu vyhovelo našej žiadosti a schválilo nám nenávratný finančný príspevok na projekt „Kultúrno-informačné centrum s pódiom – udržateľný a odolný kultúrny priestor Trenčína“. Získame takmer 178 tisíc eur z celkových oprávnených výdavkov vyše 187 tisíc eur. Zvyšok pôjde z mestského rozpočtu.

Trenčín vytvára príjemné kultúrne prostredie pre viac ako 55 tisíc obyvateľov. Cieľom nášho projektu je vytvoriť priaznivé prostredie pre udržanie a zvýšenie miery adaptability kultúrneho a kreatívneho priemyslu postihnutého pandémiou COVID-19 v najväčšom kultúrnom priestore v Trenčíne.

 

Podstatou projektu sú rekonštrukčné práce interiéru s doplnením a výmenou nábytku. Vymenia sa aj okná, vstupné dvere, zmení sa riešenie výkladov, na fasáde pribudnú výsuvné textilné markízy. V interiéri sa zachová priestor na sedenie a konanie prednášok a diskusií. Farebné riešenie bude v kombinácií bielej a sivej farby. Strop a svietidlá budú v bielej farbe. Podlaha je navrhnutá v odtieňoch sivej v kombinácií s drevodekorom. Okenné rámy budú hliníkové v sivej farbe.

Špecifickým bude riešenie steny hneď oproti vstupu, kde umiestnime umelecké dielo – imitáciu nápisu na hradnej skale z čias Rímskej ríše. V interiéri bude ale aj ďalšie originálne umelecko – grafické dielo. Pôjde o spracovanie mapy Trenčína. Mapa bude užitočná pre priestorovú orientáciu turistov v našom meste.

Stavebné úpravy priestorov Kultúrno – informačného centra budú spočívať aj vo výmene podláh a obkladov, nových omietok,  dobudujú sa tu rozvody vzduchotechniky. Vymenia sa vykurovacie telesá a sanita. Nábytok bude umožňovať variabilné riešenie pre rôzne potreby funkčného využitia priestorov.

V najbližšom čase mesto verejne vysúťaží zhotoviteľa a na jar 2023 sa začnú práce.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!