S Mikulášom príde aj ľad

10. 11. 2005

          Prípravné práce na osadení mobilnej ľadovej plochy na Štúrovom námestí v Trenčíne  sa začali v októbri 2005 zaslaním žiadosti na Útvar životného prostredia a dopravy MsÚ v Trenčíne o vydanie povolenia na zvláštne užívanie verejného priestranstva a ohlásenie stavebných úprav podľa § 57 zákona č. 50/1976 Z.z.


          Po odsúhlasení žiadosti začal prevádzkovateľ mobilnej ľadovej plochy, Mestské hospodárstvo a správa lesov (MHSL) Trenčín 7.11.2005 s jej montážou. „Montáž predpokladáme ukončiť do 25.11.2005, následne začneme s postupným napúšťaním vody a vytváraním ľadu, ktorý musí mať hrúbku minimálne 8 cm, aby dosiahol požadovanú kvalitu. Sezónu chceme otvoriť popoludní pred príchodom Mikuláša, t.j. 5.12.2004. Na vytváranie ľadu však bude priamo vplývať počasie, v prípade extrémne vysokých teplôt bude termín otvorenia klziska ohrozený, nakoľko mraziace zariadenie nebude schopné vytvárať požadovanú hrúbku ľadu,“ povedal  vedúci strediska športových zariadení MHSL Dušan Bezák.


          Mobilná ľadová plocha bude verejnosti k dispozícii denne od 10.00 h do 21.00 h, o ukončení sezóny opäť rozhodne počasie, v prípade jeho priazne by plocha mala slúžiť záujemcom až do polovice apríla. O bezproblémový chod mobilnej ľadovej plochy sa budú starať traja pracovníci MHSL, vstup na ľad bude aj v tretej sezóne bezplatný. Deti do 6 rokov môžu korčuľovať len v sprievode dospelej osoby, jednorazová kapacita zariadenia je 60 osôb.


          Minuloročné náklady na prevádzku a údržbu mobilnej ľadovej plochy dosiahli výšku približne 500 tisíc Sk, podľa slov D. Bezáka finančné prostriedky na túto sezónu závisia najmä od cien elektrickej energie, najväčšej položky, vynaloženej na prevádzku mobilnej ľadovej plochy.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!