Rekonštrukcia Zimného štadióna P. Demitru sa môže začať

25. 4. 2022

Zimný štadión Pavla Demitru v Trenčíne čaká pomerne rozsiahla rekonštrukcia. Práce sa začnú už v máji tohto roka. Na tlačovej konferencii Slovenského zväzu ľadového hokeja v sobotu 23. apríla 2022 o tom informovali jeho prezident Miroslav Šatan, primátor Trenčína Richard Rybníček a Ladislav Križan, predseda Správnej rady Fondu na podporu športu.

Zimný štadión Pavla Demitru prešiel v minulých rokoch dvoma zo štyroch plánovaných fáz dlhodobej obnovy. Vynovil sa interiér, vrátanie sedačiek, zveľadili sa šatne, vymenilo chladenie. Na týchto zmenách sa spolupodieľal aj Slovenský zväz ľadového hokeja. V najbližšej tretej fáze čaká štadión rozsiahla rekonštrukcia opláštenia strechy. Nasledovať bude príprava na kompletne novú vzduchotechniku, výmena osvetlenia a tiež čistenie a montovanie nových žľabov. V interiéri sa výrazne zlepší kvalita akustiky. V neskoršej štvrtej fáze sa počíta  s kompletným opláštením zimného štadióna.  

„Trenčín je športové mesto a hokej k nemu neodmysliteľne patrí. Chcem sa poďakovať pánovi Križanovi, ktorý s nami intenzívne rokoval a tiež členom Správnej rady Fondu na podporu športu. Úprimne ďakujem aj Mirovi Šatanovi. Často sme komunikovali a rozprávali sa o podpore v rámci rekonštrukcií. Je evidentné, že v meste ani vo vláde nie sú prostriedky, aby sme v Trenčíne mohli postaviť nový multifunkčný štadión. Preto sme sa rozhodli ísť cestou zveľaďovania Zimného štadióna Pavla Demitru,“ povedal na sobotňajšej tlačovej konferencie primátor Richard Rybníček.

Rekonštrukčné práce by mali trvať maximálne osem mesiacov. Ich hodnota dosiahne sumu približne 2,5 milióna eur. Fond na podporu športu podporí túto investíciu príspevkom takmer 1 250 000 eur. Rovnakú sumu pripojí aj mesto Trenčín.

„Chcel by som vyzdvihnúť spoluprácu s mestom Trenčín, ktorú sme naštartovali pred niekoľkými mesiacmi. Vďaka patrí aj klubu a Slovenskému zväzu ľadového hokeja. Bez nich by to len ťažko bolo možné. Projekt rekonštrukcie by sa mal začať už pár dní po reprezentačnom zápase Slovensko – Česko,“ informoval Ladislav Križan, predseda Správnej rady Fondu na podporu športu.

Radosť z dobrej správy neskrýval ani prezident SZĽH Miroslav Šatan, ktorý práve na tomto štadióne naštartoval svoju úspešnú kariéru. „V prvom rade by som sa chcel poďakovať pánovi primátorovi, že sa rozhodol pre takúto rozsiahlu investíciu do hokejovej infraštruktúry. Rovnako pánovi Križanovi z Fondu na podporu športu, ktorý ju pomôže realizovať. Súčasná hokejová infraštruktúra na Slovensku pochádza z osemdesiatich percent ešte z dôb minulých. Investície na skvalitňovanie prostredia pre rast mládežníckeho o profesionálneho hokeja preto vítame a vysoko oceňujeme. Trenčín je z nášho pohľadu v poradí tretí štadión, ktorý po Bratislave a Košiciach bude niesť prvky modernej arény. Keď bude kompletne dokončená, vieme si predstaviť reprezentačné zápasy v Trenčíne častejšie. Dokonca môžeme uvažovať aj o tom, že sem prinesieme medzinárodnú prestížnu akciu, napríklad Hlinka Gretzky Cup, ktorý sa dosiaľ pravidelne konal v Piešťanoch.““ skonštatoval  M. Šatan.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!