Rekonštrukcia kanalizácie pri ZUŠ pokračuje

14. 10. 2013

V utorok 15. októbra budú obnovené práce na rekonštrukcii kanalizácie na Námestí SNP oproti Základnej umeleckej škole K. Pádivého v Trenčíne. Zmenu prinesú najmä chodcom.  


Keďže trasa kanalizácie prechádza z vozovky cez chodník do zelene pri Akadémii vzdelávania, musí byť časť chodníka až po podchod uzatvorená.


Chodci môžu využiť chodník pri ZUŠ. Tento stav by mal podľa zhotoviteľa rekonštrukcie trvať približne do konca októbra, kedy sa predpokladá ukončenie I. etapy.


Vodiči sa nemusia obávať ďalších dodatočných obmedzení. Naďalej zostáva čiastočne zúžený jazdný pruh na výjazde zo Sihote.


Ďalšie etapy prác na rekonštrukcii kanalizácie, ktorá je súčasťou modernizácie železnice, sa budú týkať Mládežníckej ulice a križovatky ulíc M. Rázusa a Študentskej.


Rekonštrukcia kanalizácie sa začala v júli v križovatke pri hoteli Elizabeth. V auguste bola v trase kanalizácie nájdená telekomunikačná šachta, pre ktorú nebolo možné v prácach pokračovať. Boli zastavené až do projekčného vyriešenia zisteného stavu, pričom nový návrh museli odsúhlasiť dotknuté strany.


Po uzatvorení zmluvy medzi Železnicami SR a spoločnosťou Slovak Telekom, a.s., môže stavebná činnosť opäť pokračovať.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!