Regenerácia vnútrobloku za Magnusom pokročila

20. 7. 2021

Územie s rozlohou takmer 1 ha sa očividne mení. Zastaralý priestor mesto revitalizuje. Ide o vnútroblok na Sihoti, ktorý je vymedzený ulicami Šoltésovej, Považská a Gagarinova. Výsledkom bude obnova zelene, nový mobiliár, detské hracie zariadenia, drobná architektúra a zrekonštruované chodníky i nové LED osvetlenie.

Priestor pre pohybové aktivity, hry i relax si tu nájdu všetci. Najmenšie deti poteší detské ihrisko, staršie deti budú mať k dispozícii ihrisko s multifunkčnou zostavou, tínedžeri a dospelí tu nájdu workoutové ihrisko s fitness trenažérmi a pre seniorov tu vzniknú oddychové zóny. Prístup do priestoru bude bezbariérový.

Stavebné práce finišujú, nasledovať budú sadovnícke úpravy

Vo vnútrobloku sa vysadí 25 nových stromov, vrátane okrasných čerešní, ale pribudne tu aj živý plot z takmer 800 kríkov. Trvalkové zmesi v kombinácii s okrasnými trávami bude tvoriť spolu takmer 1 800 rastlín a vysadia tu aj 85 cibuľovín. Samozrejmosťou bude nový trávnik.

Ide o europrojekt

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a 10 % zo štátneho rozpočtu SR. Zvyšných 5 % doplatí mesto zo svojho rozpočtu. Stavebné a sadovnícke práce vykonáva na základe verejného obstarávania spoločnosť landart a o drobnú architektúru a hracie prvky zabezpečuje Intersystem EU. Všetky práce majú hodnotu takmer 444 tisíc eur.

 

VEĽKÁ PROSBA K OBYVATEĽOM

Aj keď priestor už láka novými hernými prvkami a lavičkami, prosíme všetkých, aby rešpektovali, že stále ide o stavenisko. Prosíme rodičov, aby svojim deťom vysvetlili, že ešte tam nie je možné ísť. Stále sa tam pracuje. Prípadným znehodnotením rozrobených prác by došlo k zdržaniu a finančnému navýšeniu investície. Ďakujeme za pochopenie!

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!