Prvý infokiosk v prevádzke

12. 1. 2006

          Od začiatku  tohto roka je v prevádzke prvý informačný kiosk Mesta Trenčín. Jeho hlavnou úlohou je zvýšenie informovanosti širokej verejnosti o dianí v meste. Je umiestnený pri vchode do hlavnej budovy mestského úradu, dostupný nepretržite 24 hodín denne.   


          V súčasnosti je na ňom prístupná webová stránka mesta Trenčín. Každý záujemca na ňom nájde všetky informácie, ktoré sú k dispozícií na webovej stránke mesta. Rozsah sa bude postupne rozširovať o ďalšie užitočné informácie formou odkazov na webové stránky rôznych štátnych, verejných i súkromných inštitúcií. Infokiosk slúži taktiež ako elektronická úradná tabuľa. Obsahuje všetky úradné oznamy vrátané príloh, ktoré sa z kapacitných dôvodov nezmestili na oficiálnu nástennú úradnú tabuľu. Týmto spôsobom samospráva vyšla v ústrety všetkým, ktorí nemajú prístup k internetu, ale i turistom a návštevníkom mesta. 


          Obsluha infokiosku je pomerne jednoduchá, nevyžaduje znalosti o využívaní výpočtovej techniky. Ovláda sa prostredníctvom dotykovej obrazovky (tzv. touchscreen), klávesnice i trackballu, ktorý nahrádza klasickú myš. V blízkej budúcnosti bude do tohto infokiosku zabudovaná možnosť výstupu na tlačiareň a ďalšie informačné kiosky pribudnú aj v iných častiach mesta.


          Infokiosk je chránený kamerovým systémom a alarmom, prepojenými na mestskú políciu. Jeho robustná konštrukcia je odolná voči rôznym vonkajším vplyvom. Kiosk, prvý svojho druhu v našom meste, je v súčasnosti v skúšobnej prevádzke. Je zriadený pre verejnosť, preto uvítame pripomienky a podnety od občanov mesta Trenčín. Môžete ich zasielať na e-mailovú adresu aismsu@trencin.sk, na tel. číslo  032/6504266, prípadne osobne na úsek informatiky Mestského úradu v Trenčíne.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!