Prvé parkovisko na Ul. J. Halašu je dokončené

4. 12. 2018

Novovybudované parkovacie miesta majú na Ul. J. Halašu zlepšiť zložitú situáciu s parkovaním. Na tejto ulici bude mesto s výstavbou stojísk pre autá pokračovať.

Komplikácie s možnosťou zaparkovať na Ulici J. Halašu potvrdili už dávnejšie požiadavky od obyvateľov bytových domov v tejto časti sídliska Juh i výsledky sčítania počtov parkujúcich áut.

Prvé parkovisko pred domami č. 2660 a 2705 je už hotové. Výstavba začala na jeseň na mieste pôvodného parkoviska s približne 20 miestami, kde autá parkovali pozdĺžne. Mesto ho rozšírilo do zelene a chodník premiestnilo za nové parkovisko. Dnes tu zaparkuje kolmo 41 vozidiel.

Ďalšie miesta pribudnú pred domami č. 2631 až 2635 a domami č. 2697 až 2700. Medzi nimi vznikne jednosmerné prepojenie. Stavebné práce začnú v budúcom roku. Celkovo by tu malo byť pre vodičov 114 možností na zaparkovanie.

Nové parkovacie miesta v tejto lokalite bolo možné získať len zásahom do zelene. Po ukončení výstavby mesto doplnilo verejnú zeleň. Presadilo sem osem mladých stromčekov z miesta budúcej výstavby parkovísk vedľa garáží a v rámci náhradnej výsadby tu vysadilo aj osem ďalších nových stromov.

parkovisko Halašu

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!