Prvá Hudobná nedeľa bude s Krajkou a Zlatými husľami

29. 6. 2018

V nedeľu 1. júla o 17.00 na Mierovom námestí pôjde o výnimočné spojenie ženského speváckeho tria Krajka s virtuóznymi muzikantmi – členmi orchestra Zlaté husle.

Tri interpretky – Magda Uhliariková, Zuzana Laurinčíková a Beáta Dobiašová sú rodáčky z Trenčína. Ich umelecké i ľudské osudy sa stretli pri účinkovaní vo FS Trenčan a neskôr sólovo pôsobili v umeleckom súbore Lúčnica, FS Technik,  FS Dudváh a ĽH Mlynári. Spoločne objavili v sebe túžbu venovať sa spevu slovenských aj inonárodných piesní vo vlastnom spracovaní a umeleckom cítení.

Na jeseň v roku 2014 založili spevácke trio Krajka. V roku 2017 vydali aj s podporou mesta Trenčín profilové CD, pod ktorého hudobné spracovanie, dramaturgiu a réžiu sa podpísal významný hudobný interpret a aranžér ľudových piesní Štefan Molota.

Krajka okrem samostatných vystúpení spolupracuje s jazzovou formáciou Aurelius Q, gitaristom Petrom Belákom či huslistkou Kristínou Hlistovou.

V úvode leta sa speváčky predstavia na Mierovom námestí v ojedinelom projekte –  v spojení s muzikantmi umeleckého súboru Lúčnica, členmi orchestra Zlaté husle – Martinom Budinským (cimbal), Marekom Krištofíkom (husle), Milanom Hrončekom (viola) a Erikom Bartošom (kontrabas).

„Pre nás je vždy sviatkom a zážitkom, keď môžeme vystupovať s takými muzikantskými osobnosťami ako sú chlapci z Lúčnice a tešíme sa, že tentoraz to bude doma medzi svojimi.  Program využíva ich výnimočný folklórny potenciál, preto v úvode koncertu zaradíme hudobné potulky Slovenskom cez Trenčiansko, Podpoľanie až po východ v úpravách Štefana Molotu. Ale užijeme si s nimi aj inonárodné balkánske, či cigánske piesne,“  hovorí o koncerte Zuzana Laurinčíková.

Krajka a Zlate husle

Hudobné nedele budú pokračovať celé leto až do konca augusta. Pódium na Mierovom námestí v Trenčíne privíta legendy ako Peter Lipa či Marcela Laiferová, určite potešia formácie Slovak tango, Cimbal brothers či Fats Jazz Band.

hudobná jpg

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!