Projekt Sandonoriko už v piatok na Hudobnom pikniku

6. 8. 2019

Vybásnená hudba a zhudobnené básne, poézia a niekoľko experimentov – takýto základ má spoločný projekt pesničkára Martina Geišberga a skladateľa a klaviristu Daniela Špinera. Do dokonalej hudobnej trojice ich na gitare doplní Marek Geišberg. Oplatí sa počuť i vidieť!

Martin Geišberg a Daniel Špiner sa prvýkrát stretli v Slovenskom národnom divadle, kde Martin vystupoval sám s gitarou a Daniel na klavíri sprevádzal Katku Koščovú. Neskôr si občas spolu zahrali a hralo sa im spolu tak dobre, že postupne prešli od náhodného hrania k hudobnej spolupráci a o tri roky neskôr pomenovali svoj projekt Sandonoriko.

Martin Geišberg pochádza z Martina, je nielen pesničkár, ale aj dramaturg, režisér a aj autor divadelnej hudby. Daniel Špiner hudbu skladá a hrá na piano a na akordeón. Najbližšie má ku Katke Koščovej, no je veľmi aktívny v rámci celej prešovskej hudobnej scény a spolupracuje s množstvom kapiel. Práve Martin Geišberg ho vtiahol hlbšie do sveta divadla, spolu nahrali autorskú hudbu k niekoľkým divadelným a jednému cirkusovému predstaveniu.

V rámci svojho spoločného projektu Sandonoriko vydali zatiaľ jeden album s názvom V jabloňovom kraji, ktorý tvoria hlavne Martinove zhudobnené básne. Vodí nás v nich ríšou fantázie, rozprávkami, ale aj každodenným životom. Dáva priestor melanchólii, poézii a tiež mágii ľudského hlasu.

Na koncertoch ich rád dopĺňa Martinov brat Marek Geišberg. Viac sa venuje herectvu, na gitaru však hráva rád a dobre. Povestné bývali Geišbergovské trojkoncerty, kedy bratia Marek a Martin sprevádzali ich otca Mariána. 

Mesto Trenčín Vás pozýva na ďalší z Hudobných piknikov v piatok 9. augusta o 19.00 h v átriu pod Mestskou vežou. Vstup je voľný!

Sandonoriko

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!