Prístavba ku škole by mohla byť hotová v máji

24. 1. 2023

Základná škola Dlhé Hony patrí k najúspešnejším a teda aj najžiadanejším. Rozšírenie priestorov o nové učebne i kabinety jej rozhodne pomôže. Žiaci a učitelia ich budú môcť užívať od budúceho školského roka.

Mestská investičná akcia spočíva vo vybudovaní nového jednopodlažného objektu v areáli základnej školy. Táto prístavba bude „napojená“ k spojovacej chodbe. Škola ňou získa štyri nové triedy. Malo by ísť o všeobecnú učebňu, dve počítačové a jednu jazykovú triedu. V nových priestoroch budú i kabinety, dielňa a sociálne zariadenia.

 

Zhotoviteľ, ktorým je žilinská spoločnosť SOAR sk, má hotovú hrubú stavbu a osadenými oknami. Aktuálne sa pracuje na vnútorných inštaláciách, hotové sú už rozvody kúrenia, radiátory a robí sa elektroinštalácia. Podľa počasia je v najbližšom pláne strešný plášť, čiže tepelná izolácia a izolácia proti vode. Následne sa budú robiť skladby podláh, prepojenie prístavby na spojovaciu chodbu, domurovanie spojovacej chodby, omietky, dopojenie na kanalizáciu, prívod vody a sociálne zariadenia a tiež zateplenie budovy.

Súčasťou investičnej akcie mesta za vyše 510 tisíc eur bola aj rekonštrukcia prípojky kanalizácie. Predpokladaný termín ukončenia všetkých prác na stavbe je máj 2023.     

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!