Pripomienkujte novú mestskú webstránku

8. 2. 2018

Nový mestský web je skúšobne dostupný na novy.trencin.sk. Jeho obsah sa postupne napĺňa. Podobne je to aj s novou turistickou podstránkou visit.trencin.sk. Dizajn a funkcionalita obidvoch stránok nie sú finálne a budú sa upravovať.


Web novy.trencin.sk je naprogramovaný na otvorenej platforme WordPress, čo znamená, že v budúcnosti bude vylepšovanie stránky oveľa jednoduchšie, ako bolo doteraz.  Nový dizajn podporuje aj tablety a smartfóny. Prepracovaná je štruktúra informácií, vylepšená sekcia otázky a odpovede s možnosťou prikladať súbory k podnetom a umiestňovať ich na mape. Nová stránka prináša širokú možnosť notifikácií, či už o novinkách, nových elektronických aukciách alebo otázkach a odpovediach.


Pripravuje sa aj Facebook Messenger Chatbot, ktorý bude notifikovať užívateľov o novinkách na webe. Nová je multimediálna sekcia pre fotky, videá a live kamery. Vylepšené je vyhľadávanie,


prepracovaná sekcia zasadnutí Mestského zastupiteľstva, Výborov mestských častí a komisii, kde budú jednotlivé zasadnutia na jednom mieste.


Nová hlavná mestská stránka novy.trencin.sk aj nová turistická stránka visit.trencin.sk sa v súčasnosti plnia obsahom z predošlých stránok, čo potrvá niekoľko týždňov, vzhľadom na množstvo informácií, ktoré treba preniesť.


Užívatelia môžu počas tejto prevádzky svoje pripomienky hlásiť emailom na webmaster@trencin.sk alebo cez tlačidlo „spätná väzba” v spodnej časti stránky.


Termín presunu novej webovej stránky na www.trencin.sk je 30. apríl 2018 Stará stránka bude dostupná aj po tomto termíne počas prechodného obdobia.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!