Pripomienkovanie a verejná prezentácia návrhu grafikonu MHD

1. 6. 2016

Mesto Trenčín pozýva občanov v pondelok 13.júna 2016 o 17.00 hod. do kina Hviezda na verejnú prezentáciu návrhu novej organizácie MHD.


Nový návrh, v ktorom sú zapracované i pripomienky občanov k pôvodne predloženému návrhu,  je dielom odborného tímu Mesta Trenčín pod vedením Milana Kadlecaja, ktorý v oblasti verejnej dopravy pracuje a ako Trenčan dobre pozná miestne pomery.


Návrh je zverejnený na hlavnej stránke www.trencin.sk pod bannerom „Návrh novej organizácie MHD“. Pripomienkovať ho je možné do 12. júna 2016 na adrese mhd@trencin.sk.


Návrh Mesto plánuje uviesť do platnosti od 1.8.2016, kedy bude cestujúcej verejnosti umožnený i nástup všetkými dverami. Skúšobná prevádzka by mala byť ukončená k 10.12.2016, kedy dôjde k celoštátnej zmene cestovných poriadkov (vlaky, prímestské autobusové linky, diaľkové autobusové linky).


Spolu s uvedením nového grafikonu MHD do skúšobnej prevádzky Mesto uvažuje aj s úpravou cenníka cestovného tak, aby bol viac zvýhodnený časový predplatný cestovný lístok (mesačník, resp. štvrťročník) pred jednorazovými cestovnými lístkami.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!