Primátorom Trenčína zostáva Richard Rybníček

12. 11. 2018

Rozhodli o tom Trenčania vo voľbách. Richard Rybníček druhýkrát obhájil primátorský post a zaznamenal tretie víťazstvo v komunálnych voľbách. V sobotu 10. novembra získal doteraz najväčší úspech – vyše 72 percentnú podporu voličov.

„Ďakujem všetkým Trenčanom, som naozaj dojatý. Je to výnimočný deň vo výnimočnom meste. Ten záväzok, ktorý mám voči ľuďom v Trenčíne je obrovský. Verím, že všetky veci, ktoré máme rozbehnuté, ako som sľúbil, dokončíme a posunieme Trenčín bližšie k moderným európskym mestám. Ďakujem ešte raz veľmi pekne. Bolo to náročné. Kampaň bola dosť agresívna, chvíľu som nevedel, ako na ľudí zapôsobí, do akej miery bude naša práca pre Trenčanov dostatočná. Ukázalo sa, že sme šli správnou cestou. Pokoj, ktorý som si zachoval a to, že sme sa opierali o výsledky našej práce s poslancami a kolegami z mestského úradu, ľudia ocenili a som tomu veľmi rád. Som na Trenčín a ľudí v ňom veľmi hrdý. A som rád, že i Trenčania sú hrdí na svoje mesto, že vnímajú, ako sa mení, že ho majú radi,“ neskrýval dojatie Richard Rybníček, keď počas volebnej noci už bolo zrejmé, že zostáva na čele mesta. Navyše, s tak výraznou podporou občanov.

„Prekvapilo ma, že kampaň nebola o súboji myšlienok. Tá polarizácia, o ktorú sa v Trenčíne snažili protikandidáti – akoby rozdeliť ľudí na dva tábory – bola zrejme súčasťou ich stratégie. Ja som ale veľmi rád, že zvíťazili výsledky a Trenčania si ich ochránili. Za posledné 4 roky sme do kapitálových výdavkov investovali okolo 30 miliónov eur a som šťastný, že ľudia to cítia a vidia. Ďakujem,“ povedal primátor s tým, že chce spolu so zvolenými poslancami pokračovať vo veciach, ktoré už sú rozbehnuté.

„Ľudia sa vyjadrili, že chcú kontinuitu. Je veľa projektov, ktoré chceme dokončiť. Budeme pokračovať v revitalizácii verejných priestorov, vnútroblokov, átria pod Mestskou vežou, parku, pešej zóny na Hviezdoslavovej ulici, chceme sa venovať debarierizácii Breziny, rekonštrukcii Kina Hviezda, ale naďalej aj cestám a chodníkom. Trenčín ako prvé mesto na Slovensku spustil reguláciu parkovania už aj na niektorých sídliskách. Bolo to ťažké, ale funguje to. A budeme v tom pokračovať, aby sme v meste urobili poriadok s autami,“ uviedol R. Rybníček.

 

primator volby A. luprich

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!